Samsun Son Dakika - Samsun Haber

  • Dolar
  • Euro
  • GR ALTIN
  • ÇEYREK

Dow 30 Yıllık Sürdürülebilirlik Hedeflerini Açıkladı

Dow, sera gazı emisyonlarını azaltma, plastik atıklarını engelleme ve döngüsel bir ekonomiye ulaşma konusunda hedefler belirledi

Dow 30 Yıllık Sürdürülebilirlik Hedeflerini Açıkladı
  • 23 Haziran 2020, Salı 13:28

 Dow (NYSE: DOW) bir açıklama yayınlayarak, dünyadaki en yenilikçi, müşteri odaklı, kapsayıcı ve sürdürülebilir malzeme bilimi şirketi olma yolunda, gerek iklim değişikliğine gerek plastik atıklara karşı yeni ve iddialı hedeflerini duyurdu. Şirket aynı zamanda üst üste 17. yıldır Sürdürülebilirlik Raporu'nu (2019) yayımlayarak, 2025 Sürdürülebilirlik Hedefleri'ne yönelik olarak kaydettiği ilerlemeyi ve sonuçları açıkladı.

Dow yönetim kurulu başkanı ve genel müdürü Jim Fitterling şunları kaydetti: “Bu açıklamamız, 30 yıldan uzun bir süre önce başlayan sürdürülebilirlik yolculuğumuzdaki yeni aşamayı temsil ediyor. İklim değişikliği ve plastik atıklar, dünyanın karşılaştığı en büyük teknik, sosyal ve ekonomik meseleler arasında; ikisiyle de mücadelede, bizim ürün ve teknolojimiz kritik bir öneme sahip. Dow olarak biz, bu küresel zorlukların aşılmasına liderlik etme gibi bir sorumluluk ve fırsata sahibiz. Sürdürülebilir bir geleceğe ulaşmak mümkün, ancak bunun koşulu, bu meselelerle direkt olarak yüzleşerek, hesap verebilir olarak ve iş birliği yaparak hem iklim değişikliği hem de plastik atıklar konusunu doğrudan ele alan, bilim ve teknoloji tabanlı yeni çözümler geliştirmek.”

Dow’ın, 2025 Sürdürülebilirlik Hedefleri ile uyumlu ve bunlar üzerinde yükselen yeni sürdürülebilirlik amaçları arasında şunlar yer alıyor:

Sürdürülebilirlik amaçlarına ulaşmak için halen dünya çapında bir dizi tedbiri hayata geçiren Dow, Arjantin, Brezilya, Teksas ve Kentucky'deki üretim tesislerine yönelik yenilenebilir enerji anlaşmaları imzaladığını duyurdu. Böylece yenilenebilir kaynaklardan 338 megawatt daha enerji temin edecek olan Şirket, emisyonlarını 225.000 ton CO2 eşdeğeri daha azaltmayı öngörüyor. Şirket bu gidişle, 2025 yılına kadar 750 MW'lık yenilenebilir enerji kapasitesi sağlama hedefini de aşacakmış gibi görünüyor.

Birçok Dow ürünü, üretim sırasında gerçekleşen karbon emisyonunun düşürülmesine yardımcı olur. Daha hafif ve yakıt tasarruflu otomobiller; enerji verimliliği yüksek binalar; ve daha uzun süre sağlıklı ve taze kalan yiyecekler, nüfusu 2050'ye kadar 2 milyar daha artacak olan dünyamız için kritik adımlardır.

Dow ayrıca esnek ve dayanıklı ambalaj uygulamaları için mekanik olarak geri dönüştürülmüş, karbon ve enerji ayak izini yüzde 20 ila 30 düşürme imkanı sunan yeni plastik reçine serisini tanıttı.

Dow’ın plastik atıklar konusundaki hedefleri, yatırım ve işbirliklerine, örneğin Alliance to End Plastic Waste ve Circulate Capital'daki taahhüt ve yatırımlarına, gerek atığın doğaya karışmasını engelleme gerekse de malzeme bilimi endüstrisinin döngüsel bir ekonomi haline gelmesini sağlama noktasında net amaçlar koyuyor. Dow'ın geri dönüşüm teknolojilerini geliştirmeye, müşterilerinin geri dönüştürülebilir ürünler tasarlamasını sağlamaya ve altyapı ve eğitim projelerini desteklemeye yönelik adımlarına dair başka örnekler için buraya tıklayabilirsiniz.

Dow başkan yardımcısı ve sürdürülebilirlik direktörü Mary Draves şunları ifade etti: “İklim değişikliğinin etkisini azaltmak ve plastik atıkları ortadan kaldırmak birbirine yakından bağlı toplumsal meseleler. Düşük karbon ekonomisi açısından vazgeçilmez teknolojiler üreten bir şirket olarak biz, düşük emisyonlu ve optimum verimli yeni üretim süreçleri geliştiriyor ve bunlara yatırım yapıyoruz. Atıkları artık sürdürülebilir malzemeler geliştirmeye devam etmemizi sağlayacak bir kaynak olarak görüyoruz.”

Dow ayrıca, küresel sera gazı emisyonlarını azaltmaya yardımcı olan düşük karbonlu ürün ve teknolojilerin gelişimini ve satışını teşvik etmek ve şirketlerin bu sera gazı azaltımlarından sorumlu olmasını sağlamak için sektördeki önde gelen akademisyenler, STK'lar, denetim uzmanları, teknoloji ortakları ve sektördeki diğer şirketlerle iş birliği yapacak. Dow, bu iş birlikleriyle ilgili bu yıl içinde daha fazla bilgi paylaşmayı planlıyor.

Dow’ın 2019 Sürdürülebilirlik Raporu'nda belirtildiği üzere, şirket 2025 Sürdürülebilirlik Hedefleri'ne yönelik olarak ciddi ilerleme kaydetmiş durumda. Örneğin, 2006'dan bu yana, Dow

Sera gazı emisyonlarını yüzde 15 azalttı,
İş planlamasına karbon ücretini dahil etti,
Yenilenebilir enerji kapasitesine yatırım yaptı: Kimyasal endüstrisinde temiz enerji kullanımında bir numara olan Dow, yenilenebilir enerji kullanımında ilk 25 küresel şirket arasında yer alıyor.

Bayram İkramiyesi Ödeme Tarihleri Belli Oldu Bayram İkramiyesi Ödeme Tarihleri Belli Oldu

Bitkisel Yağ İhracatında Çıta Yükseliyor Bitkisel Yağ İhracatında Çıta Yükseliyor

Türk Lezzetleri URGE Projeleriyle Uzak Pazarlara Ulaşacak Türk Lezzetleri URGE Projeleriyle Uzak Pazarlara Ulaşacak

LAYSİAD’da Sukas Dönemi LAYSİAD’da Sukas Dönemi

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
loading...


HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
BASINDA BUGÜN
TÜM GAZETELER
yukarı çık