Cevat Öncü’den İmren Nilay Tüfekci’ye: Geçmişte Erhan abinle üstlendikleri bu kaybettirme stratejisini şimdi sana biçmişler

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, “Ismarlama anketler ile algı yapılıyor” diyerek İmren Nilay Tüfekci’ye yüklendi. Öncü, “Geçmişte Erhan abinle üstlendikleri bu kaybettirme stratejisini şimdi sana biçmişler. Ama olmayacak, ama yetmeyecek” dedi.

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, seçim çalışmaları kapsamında gittiği Yenidoğan Mahallesi’nde coşku kalabalık tarafından karşılandı. ‘Öncü Başkan’ sloganlarının atıldığı mahalle buluşmasında herkesin elini sıkan Cevat Öncü, “Trafik çilesinden kurtulmaya 13 gün kaldı. Hazır mıyız? Yüksek su faturalarından kurtulmaya 13 gün kaldı. Hazır mıyız? Sel ve su baskınlarıyla anılan bir şehir olmaktan kurtulmaya 13 gün kaldı. Hazır mıyız?” diye sordu. Kalabalık mahalle sakinlerinin ‘Evet’ diye cevap vermesi üzerine Öncü, “Samsun’a hizmet etmek üzere, adaletli ve hakkaniyetli hizmet etmek üzere çıktığımız bu yolculukta yaklaşık 3 aya yakın bir zamandır sahada çalışıyoruz. Artık görüyoruz ki Samsun değişime hazır. Samsun, insani ihtiyaç olan içme suyunu ticari bir ürün olarak halkına pazarlayan Büyükşehir Belediye anlayışından kurtulmak istiyor. İşte hepimize fırsat” diye konuştu.

‘BOŞUNA PARA HARCIYORSUN’
İYİ Parti adayı İmren Nilay Tüfekci’ye yüklenen CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, “Ismarlama çakma anketlerle dördüncü sıralardan kendilerini ikinci sıralarda göstermeye çalışan, nafile uğraşan genç bir kızımız var. Yazıktır, günahtır. Boşuna para harcıyorsun. Geçmişte Erhan abinle üstlendikleri bu kaybettirme stratejisini şimdi sana biçmişler. Ama olmayacak, ama yetmeyecek. Ne kadar afiş bastırsanız da, ne kadar bir noktaya resim assanız da, ne kadar çok koli yardım dağıtsanız da, biz halkımızın gönlündeki yerimizi aldık” ifadelerini kullandı.

‘BUGÜNE KADAR YAPMADIKLARI HİZMETLERİ SAMSUN’A HEP BERABER GETİRECEĞİZ’
Gerçeği sahada gördüklerini ifade eden Öncü şunları söyledi:
“Sizlerin gözlerinden okuyorum. Vatandaşımızın elini tuttuğumda onlardan gördüğüm sıcaklıkla hissediyorum. Biz hep birlikte, sizlerle beraber bu seçimi kazanacağız. İnanın çok az bir mesafe kaldı. Küçük bir adım daha attığımızda hep beraber biz bu seçimi kazanıyoruz. Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Biz geldik, neye ihtiyacınız var?’ diye soran bir başkanı olacağız. Muhtarlarımız kapılardan kovulmayacak. Samsunluya, dar gelinliğe, halk ekmek fabrikalarıyla ucuz ve kaliteli ekmek hizmeti sunacağız. Aş evleriyle, kent lokantalarıyla, sağlıklı yemeği ucuza sunacağız. Engellilerimizin yaşam hakkını kolaylaştıracağız. Samsun’un tüm alanlarını, kaldırımlarını, parklarını, bahçelerini engelli vatandaşlarımız için uygun hale getireceğiz. Annelerimize, kadınlarımıza sahip çıkacağız. Pilot bölgelerimizden başlayarak kreşler inşa edeceğiz. Bugüne kadar yapmadıkları hizmetleri Samsun’a hep beraber getireceğiz.”

Yenidoğan Mahallesi’nin ardından Karasamsun semt pazarını ziyaret eden Cevat Öncü, burada da vatandaşlarla kucaklaştı. Hem pazarcı esnafına ‘hayırlı işler’ temennisinde bulunan hem de vatandaşların sorunlarını dinleyen Öncü, “Samsun’u adil, adaletli, tüm ilçelerine, mahallelerine eşit hizmet götüren bir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak şeffaf, hesap verebilir ve dürüst bir şekilde yöneteceğime namusum ve şerefim üzerine söz veriyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu