CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü: Seçildiğimde Parti Rozetini Kapıda Bırakacağım

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, “Herkesin belediye başkanı olacağız. Çok net şeklinde bunu söylüyorum. Hiç bir şekilde particilik, partiye üye olmaya zorlama, onun adamı, bunun adamı işi bizde kesinlikle olmayacaktır” dedi.

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, seçim çalışmaları kapsamında kentin dört bir yanını dolaşarak projelerini anlatıyor. 7’den 70’e herkes ile kucaklaşan, çocuklarla yakından ilgilenen, gençlerle, kadınlarla, yaşlılarla tek tek temas kuran Cevat Öncü, Samsun’a öncü olmak üzere yola çıktığını belirtti.

‘SİYASİ ROZETİMİZİ KAPIDA BIRAKACAĞIZ’

Belediye yönetimlerinin, yerel yönetimlerin siyasi yerler olmadığını söyleyen Öncü, “Çok açık yüreklilikle söylüyorum, seçildiğimiz zaman siyasi rozetimizi, ceketimizi kapıda bırakarak belediyeye gireceğiz. Herkesin belediye başkanı olacağız. Çok net şeklinde bunu söylüyorum. Hiç bir şekilde particilik, partiye üye olmaya zorlama, onun adamı, bunun adamı işi bizde kesinlikle olmayacaktır” diye konuştu.

‘BENDE PARTİZANLIK OLMAZ’

Siyasi tercihi ne olursa olsun bunun bir belediye seçimi olduğunu unutmamak gerektiğini ifade eden Cevat Öncü, “Her ne kadar bir partinin adayıysak da çok net söylüyorum, bizi bilenler bilir. Hiç bir zaman bende partizanlık olmaz. Çok samimi söylüyorum, ‘Size oy vereceğim’ diyen insanların üçte birinin, en az yüzde 30’unun daha önce başka partiye oy vermiş. Anket yaptırıyoruz, ankette vatandaşa soruyoruz; ‘Niye bize oy verirsiniz?’ diye. ‘Daha iyi hizmet edeceğinizi düşünüyoruz’ diyorlar. Bana oy vermeden önce tüm adaylara bir bakın. Dününe, bir yıl öncesine, 5 yıl öncesine, 10-20 yıl öncesine bir bakın. Ne yapmışlar. Samsun’da duvarda ne çivisi var? Seçim öncesi herkes bir şey söylüyor. Kimse yoğurdum ekşi demiyor” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu