Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Adem Güney AK Parti’ye Yüklendi

Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Adem Güney, seçim çalışmaları kapsamında, Samsun Gülsan Sanayi Sitesi Koruma ve Yaşatma Derneği’nin düzenlediği kahvaltı programına katıldı.

Av. Adem Güney, sanayi esnafının halinin içler acısı olduğunu, alt yapı ve yolların perişan olduğunu, 30 sene önceki Belediye Başkanı Kemal Vehbi Gül zamanından kalma altyapılı yollarda sanayi esnafının mücadele verdiğini dile getirdi.

BU KADAR MI ZOR

Güney, “Altyapıyı yenilemek, yolları düzeltmek çok mu zordu. Her yıl sel felaketine terk edilen esnafımızın halini derdini görecek dinleyecek kimse yok mu bu şehirde?

Gülsan Sanayi sitesi kalkıyor, burası Kentsel dönüşüme sokulmuş. Burada bir mağduriyet söz konusu. Esnaf ve sanatkar olan arkadaşlarımız kiracı oldukları için Toybelen Sanayi Sitesi’nden yer alamamışlar. Ne yapacak şimdi bu esnafımız? Dükkanı mı kapatacak? İşsiz mi kalsın? Bunu düşünen hiç yok. Biz sanayi sitelerini genişleterek esnafımıza verecek ve kira öder gibi dükkan sahibi olmasını sağlayacağız. Sanayi sitelerimizin alt yapı sorununu en kısa zamanda çözeceğiz” dedi.

BELEDİYELERİ BÖLÜŞÜYORLAR

AK Parti’ye yüklenen Güney, şöyle devam etti: “Bizi iktidara taşıyacak olan AK Parti’nin küstürdüğü, kenara ittiği, sorunlarına çözüm olmadığı emekliler, küçük esnaf, sanayi sitelerinin mağdur olan iş ve istihdam kapısı olan üreticileri olacaktır. Görüyorsunuz AK Parti içindeki oligarkların belediyeleri bölüşmek için düştükleri durumu. Hala adaylarını açıklayamadılar. Neden Çünkü o belediye senin bu belediye benim kavgası veriyorlar. AK Parti’nin bu seçim sloganlarına bakın, ‘Gerçek Belediyecilik’miş. Yahu sen 25 yıldır şakacıktan mı belediyecilik yapıyordun. Artık iş üretemedikleri gibi söz de üretemiyorlar.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu