OMÜ’de Dijital Dönüşüm Atağı

Dijital dönüşüm çalışmalarına hız veren Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi tarafından hayata geçirilen "Mia Med Health Mobil Uygulaması" sayesinde sağlık bilgi sistemlerinin teknoloji ile entegre olması amaçlanıyor.

Dünyada hızla yükselmekte olan sağlık teknolojileri alanındaki gelişmeler karşısında Tıp Fakültesi Hastanesi de web tabanlı hasta tedavi bilgilerinin aktarıldığı mobil uygulamayı kullanıma açarak yeni bir vizyon edindi. Bunun sonucunda artık vatandaşlar, cep telefonları ile App Store veya Google Play üzerinden Mia Med Health Uygulaması’nı indirerek tedavi süreçlerini takip edebilecek.

Uygulamanın sunduğu hizmetler arasında; yüz yüze ve çevrim içi (on-line) randevu almak, tahlil sonuçlarını görmek, ödeme işlemlerini hızlıca gerçekleştirmek ve ilaç raporlarına erişmek gibi birçok kolaylık yer alacak. Maliyet ve zaman tasarrufu sağlayacak uygulamanın ilerleyen süreçlerde değişen hasta ihtiyaçları doğrultusunda güncellenmesi amaçlanıyor.

Dijital hastane kapsamında geliştirilen mobil uygulama ile daha çok kişinin sağlık hizmetlerine erişiminin sağlanması, etkili ve verimli hizmet verilmesi planlanıyor.

Tıp Fakültesi Hastanesi, teknolojik altyapı çalışmaları doğrultusunda ‘Dijital Hastane’ hedefli yazılım sistemi üzerindeki iyileştirmeleri ve mobil uygulamaları hayata geçirerek sağlık hizmetine daha çok kişinin ulaşmasını hedefliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu