AK Parti Sözcüsü Çelik: Telaşa gerek yok, veriler açık

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik yaptığı basın açıklamasında, “Bir bulandırma çalışması içindeler” dedi. Çelik’in açıklamaları şöyle:

Suyu bulandıran yegane açıklama 14 Mayıs gecesi CHP Genel Merkezi’nde iki belediye başkanından gelmiştir.
Bütün resmi verileri aşağılayarak aramızda kalsın kazandık gibisinden son derece sorumsuz, bir biçimde tavır koydular.
CHP Sözcüsü arkadaşımızın hatırlaması gereken şey suyu bulandıranların 14 Mayıs’ta CHP Genel Merkezi’nden yapıldığıdır.
Balkon konuşması yapma adeti onlar da yok biz de var. Biz de bunu milletimizin tüm iradesi ortaya çıktıktan sonra Cumhurbaşkanımız tarafından sürdürülen güçlü bir gelenek olarak devam etmektedir.
Bu sefer açıklamaları iki belediye başkanının yapmaması, CHP Sözcüsü’nün yapması ders aldıklarını gösteriyor.
Sandıklar açılıyor, hep beraber görüyoruz. Milli irade tecelli etmeye başladı. Son oy sayılıp da karar ortaya çıkana, tablo şekillenene kadar oyumuz şudur, netice budur demeyen bir siyasi geleneğe sahibiz.
Kendi sandık görevlilerine geçen seçimden önce vermeleri gereken bir takım telkinleri şimdi ekranlarda vermeyi siyaset yapmak zannediyorlar.
Suyu bulandıranlar CHP Genel Merkezi’nden açıklama yapanlardır. Temenni başka bir şey. Siz 13. cumhurbaşkanı ismi vererek, şu adına konuşuyoruz diyerek açıklama yaptınız. Sonra özür de dilemediniz.
Şimdi telaş içerisinde şu saatteki açıklamamızı bekleyin diyorsunuz. Başkalarına akıl vermeye kalkıyorsunuz. Bütün vatandaşlarımız şundan emin olsunlar. Türkiye güven içerisinde seçim yapmıştır.
14 Mayıs gecesi bütün vatandaşlarımız sokaktaydı ve gayet demokratik bir şekilde herkes birbirini tebrik etti. Yine demokratik bir seçim gecesi gerçekleştiriyoruz.
Telaşa gerek yok. CHP Genel Merkezi’nin iki de bir tansiyon, panik havası üretmesine gerek yok. Gayet sağlıklı bir şekilde herkes bütün verilere ulaşabiliyor. Son oy sayılıp da irade ortaya çıkana kadar biz bunu saygıyla bekleyeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu