İYİ Parti Samsun Milletvekili Adayları İmren Nilay Tüfekci: Ankara’ya yolcu değil, Samsun’a vekil seçme günüdür

“SİZ NEREDEYSENİZ BİZ ORADAYIZ”

İYİ Parti Samsun Milletvekili Adayları İmren Nilay Tüfekci ve Kazım Can Şen, ilçe ziyaretleri kapsamında Asarcık ve Ladik ilçelerine gitti. Tüfekci vatandaş ve ilçe teşkilatları ile bir araya gelerek “14 Mayıs, seçimden seçime vatandaşın yanına gelenlere veda etmek için çok önemli bir gün, Ankara’ya yolcu değil, Samsun’a vekil seçme günüdür” dedi.

“ASARCIK BİZİMLE ‘İYİ’ OLACAK”

Gittikleri her yerde halkın kendilerinİ bağrına bastığını dile getiren Tüfekci “Gittiğimiz her yerde sağ olsunlar halkımız bizi bağrına basıyor, sorunlarını sıkıntılarını en samimi şekilde aktarıyor. Bizim de bu teveccühe en güzel cevabımız göreve geldiğimiz andan itibaren Samsun için yorulmadan, sıkılmadan aşk ile çalışmak olacaktır. Tüm ilçe teşkilatımıza ve Asarcık halkımıza teşekkür ederim. Asarcık bizimle ‘İYİ’ olacak.”

“LADİK CİDDİ İŞ GÜCÜ KAYBI YAŞIYOR”

İYİ Parti Samsun Milletvekili Adayı İmren Nilay Tüfekci ve Kazım Can Şen’in bir sonraki durağı Ladik oldu. İlçe teşkilatı ve vatandaşla bir araya gelen Tüfekci, Ladik’in son yıllarda iş gücü nüfusunun büyük bir bölümünü kaybettiğini belirterek “2008 yılından bu güne baktığımızda ilçenin nüfusunda ciddi bir düşüşün yaşandığını görebilirsiniz. Dışarıya giden bu nüfusun büyük bir çoğunluğu genç nüfustan oluşuyor. Gençlerimiz ilçeden gittiğinde de iş gücünün azalmasına ve ilçede zaten faydalanılamayan turizm sektörünün de sekteye uğramasına sebep oluyor. Bölgenin en kaliteli kayak merkezlerinden birinin olduğu ilçemizde bu sektörü geliştirmek için yeterli çalışmaların yapılmaması Ladik halkına olduğu kadar Samsun’a da zarar vermektedir. Samsun için en büyük projemiz, elimizdeki imkanları yeteri kadar değerlendirebilmektir. Çünkü şehrimiz hemen her sektörde ciddi altyapısı olan, sadece bunu harekete geçirmek için 21 yıldır bekleyen bir şehir. Biz artık beklemeyeceğiz, biz Samsun’dan alınanı fazlasıyla geri vermeye geldik. Yüzümüz de sözümüz de burada, Samsun bizim iktidarımızda yeniden tarih yazacak.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu