MHP Samsun İl Kongresinde Milliyetçi Duruş Yeniden Tescillendi

MHP Samsun 14. Olağan İl Kongresi'nde Yeniden Başkanlığa Burhan Mucur Seçildi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanlığı, “Cumhuriyet’in Yeni Yüzyılı, Türk ve Türkiye Yüzyılı” temasıyla düzenlediği 14. Olağan İl Kongresi’nde güçlü bir katılım ve coşkuyla gerçekleşti. Kongrede, tek liste ve tek adayla yapılan seçimde, mhp samsun İl Başkanı Burhan Mucur, partililerin büyük desteğiyle 455 oy alarak il başkanlığına tekrar seçildi.

 

 

Burhan Mucur, kongrede yaptığı konuşmada, “Bugün burada şehrin sahipleriyle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyorum” dedi. Mucur, ülke gündemine de değinerek, seçim sonrasındaki gelişmeleri değerlendirdi. Liderleri Sayın Devlet Bahçeli’nin önderliğindeki mücadeleye vurgu yaparak, terör unsurlarına ve destekçilerine seslenen Mucur, “Ölünüzü, dirinizi, her gün birinizi, bir gün hepinizi müstahak olduğunuz sonuçlarla yüzleştireceğiz. Vallahi de billahi de bunu yapacağız” ifadelerini kullandı.

 

 

Mucur, Milliyetçi Hareket Partisi’nin güçlenmesi ve ülke yönetimine etkin katkı sağlamak amacıyla çalışacaklarını vurgulayarak, “Partimiz algı oyunlarına fırsat vermeyecek, kumandalı ve paralı anket firmalarına boyun eğmeyecektir. Zafer Ülkücü davasının olacaktır” şeklinde konuştu.

 

 

Kongre sonrasında MHP Samsun İl Başkanı Burhan Mucur, partisinin yerel ve ulusal düzeydeki hedeflerine odaklanmak için enerjik bir şekilde çalışacaklarını vurguladı. MHP’nin milliyetçi duruşunun yeniden tescillendiği kongre, partililer tarafından büyük bir heyecan ve coşkuyla karşılandı.

 

 

Divan Başkanlığını mhp samsun milletvekili Prof. Dr. İlyas Topsakal’ın üstendiği 14. Olağan İl Kongresi’nde divan üyeleri arasında MHP Giresun Milletvekili Ertuğrul Gazi Konal, MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül, MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi Hüseyin Edis, MHP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Taner Gökçek, Türk Hukuk Enstitüsü Samsun Şube Başkanı Av. Ceyhun Çatalsakal ve 28. Dönem MHP Samsun Milletvekili Adayı Abdülvahit Vardar yer aldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu