Özel Hanedan Bakım Merkezi’nden Anlamlı Etkinlik

Karadeniz bölgesinin en donanımlı özel bakım merkezlerinden biri olan ve Ayvacık ilçesinde 7/24 yatılı bakım hizmeti sunan Özel Hanedan Bakım Merkezi, Özel Atakum Bakım Merkezi ile birlikte anlamlı bir etkinlik düzenledi. Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen etkinlik, renkli ve duygusal gösterilere sahne oldu.

Etkinlik, Ayvacık’ın doğal güzellikleriyle ünlü mekânlarından Ayvacık Hotel’de gerçekleştirildi. Katılımcılar arasında Ayvacık İlçe Kaymakamı Melikşah Şahin, Samsun Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Yüksel Kıyak, Ayvacık İlçe Jandarma Komutanı Burak Akkaya, İlçe Emniyet Müdürü Faruk Türk, Ayvacık Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayhan Arslanbay, Özel Hanedan Bakım Merkezi sahibi ve yöneticisi Arife Tosun, sosyal hizmet ve sağlık çalışanları, köy muhtarları, engelli bireyler ve çok sayıda davetli yer aldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından, Özel Hanedan Bakım Merkezi sahibi Arife Tosun günün anlam ve önemini vurgulayan bir konuşma yaptı. Tosun, etkinliğin engelli bireyler hakkında toplumda farkındalık oluşturmak ve onlara destek olmak amacıyla düzenlendiğini belirterek şunları söyledi:

Ayvacık Kaymakamı Şahin, etkinliğe katılan engelli vatandaşlarla yakından ilgilendi.  Onlarla sohbet ederek moral verdi.

“Merhamet ve Vicdanla Hizmet Ediyoruz”

“Bu programın gerçekleşmesinde emeği geçen Ayvacık Halk Eğitim Merkezi’ne, Ayvacık Hotel çalışanlarına, Özel Hanedan ve Özel Atakum Bakım Merkezleri personellerine teşekkür ederim. Peygamber Efendimizin ‘Merhamet edene merhamet olunur’ sözüne uygun olarak, insanlara ve diğer canlılara merhamet edenlerin bu alanda hizmet verebileceğine inanıyoruz. Bu çalışma, insanlığa karşılıksız hizmet sunmayı amaçlayan gönüllülerin işidir.”

Etkinlikte, engelli bireylerin el emekleriyle hazırlanan ürünler sergilendi.

“Engelli Bakımında Rol Modeliz”

Türkiye’nin tarihi misyonuyla dünyaya örnek bir ülke olduğunu belirten Tosun, sözlerine şöyle devam etti: “Selçuklu’dan Osmanlı’ya ve Türkiye Cumhuriyeti’ne kadar ecdadımız merhamet ve vicdan konusunda dünyaya örnek olmuştur. Pandemi döneminde bakım merkezlerinin ihmale uğradığı ve insanların ölüme terk edildiği haberleri gördük. Bu tür olaylar ülkemizde yaşanmadı. Bu konuda ülkemiz örnek ve rol model olmuştur. Bizler, engelsiz yaşam sunabilmek için, devletimizin desteğiyle empati kurarak bakım merkezlerimizi dünyaya örnek olacak şekilde inşa ettik. Siz değerli misafirlerimizi ilk fırsatta merkezimizde ağırlamaktan mutluluk duyarız. Katılımınız için teşekkür ederim.”

Engelli Bireyler Hünerlerini Sergiledi

Konuşmanın ardından etkinlik programı başladı. Davetlilere Özel Hanedan ve Özel Atakum Bakım Merkezlerinin tanıtım videoları izletildi. Slayt sunumunun ardından engelli bireyler, şiir ve şarkılardan oluşan dinletilerle duygusal anlar yaşattı. Özel Atakum Bakım Merkezi’nin hazırladığı halk oyunları gösterisi ve Halk Eğitim Hocaları ile engelli bireylerin birlikte hazırladığı semazen gösterisi büyük beğeni topladı. Özel Hanedan Bakım Merkezi tarafından hazırlanan müzik korosu sevilen şarkıları seslendirdi. Etkinlik, canlı müzik eşliğinde sunulan yemek ve tebriklerin alınmasıyla sona erdi.

Özel Hanedan Bakım Merkezi çalışanları, programın sona ermesinin ardından günün anısına birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu