AK Parti Atakum Belediye Başkan A. Adayı Mimar Özlem Maraş: Engelsiz Atakum İçin Reçetemiz Hazır!

Atakum İlçesinde yıllardır ‘Engelsiz Atakum’ söyleminin lafta kaldığını söyleyen AK Parti Atakum Belediye Başkan Aday Adayı Mimar Özlem Maraş, “İlçemizde engelsiz yaşam alanlarını, istihdam çalışmalarını hızla hayata geçireceğim” diye konuştu.

Atakum İlçesinde yıllardır ‘Engelsiz Atakum’ söyleminin lafta kaldığını söyleyen AK Parti Atakum Belediye Başkan Aday Adayı Mimar Özlem Maraş, “İlçemizde engelsiz yaşam alanlarını, istihdam çalışmalarını hızla hayata geçireceğim” diye konuştu.

REÇETEMİZ HAZIR

AK Parti Atakum Belediye Başkan Aday Adayı Mimar Özlem Maraş, adaylığa talip olmadan önce, uzun bir süre analiz çalışmaları gerçekleştirdiklerini kaydederek, “İlçemizin önceliklerini, sorunlarını belirlemek için gerçekleştirdiğimiz analizlerimizde, engelli hemşerilerimiz başta olmak üzere, dezavantajlı tüm grupların ihmal edildiğini gördük. Engellilerin hayatını kolaylaştıran projelerin hayata geçirilmesi bir yana dursun, mevcut imkanların bile iyileştirilmediği, gayet açık ve net bir şekilde ortada. Bu noktada gerçekleştirdiğimiz araştırma ve geliştirme çalışmalarımız sonucunda, engelli vatandaşlarımızın hayat şartlarını kolaylaştıracak, engellerini aştıracak proje ve çalışmalarımızı hazırladık. Hem engelli vatandaşlarımız hem de engelli vatandaşlarımızın ailelerini kapsayan dev projelerle, engelsiz bir Atakum için reçetemiz hazır” dedi.

Atakum’da ‘engelsiz yaşam alanlarının’ sayısını hızla arttırmayı ve etkin istihdam alanları oluşturmayı planladıklarını söyleyen AK Parti Atakum Belediye Başkan Aday Adayı Mimar Özlem Maraş, “Atakum İlçesinde; Çocuklar için engelsiz oyun alanları, kadınlar için engelsiz üretim alanları, gençler için engelsiz istihdam noktaları oluşturacağız. Engelli hemşerilerimizin ailelerinin de entegre olacağı çalışmalarımızda, yol göstericilerimiz yine onlar olacak. Sürekli vurguladığım, ‘Birlikte Yönetim’ anlayışına en çok bu noktada ihtiyacımız olacak. Bu noktada ilçemizdeki ve şehrimizdeki engelli dernekleri ve spor kulüplerini de bu birlikteliğin en önemli parçalarından birisi haline getireceğiz. Çok kısa sürede, ‘Engelsiz Atakum’ söylemini, bugüne kadar yapıldığı gibi lafta bırakmayacağız. Akademik düzeyde de alacağımız desteklerle, görevi devralır almaz ilk işlerimizin başında bu konu yer alacak” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu