AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Osman Yılmaz: Kazanan Samsun Olacak

AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Osman Yılmaz, "Çıkmış olduğumuz bu kutlu yolda birlik ve beraberlik içerisinde saflarımızı daha da sıklaştırarak, tüm paydaşlarımız ile sahada; "Samsun İçin Yarın Değil, Bugün Diyeceğiz. Kazanan Samsun olacak" dedi.

Ankara Samsun Federasyonu (ASFED) Genel Başkanı ve SAMKON Başkanvekili Osman Yılmaz, 14 Mayıs’ta yapılacak olan genel seçimler için AK Parti’den Samsun Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Toplantı öncesinde; AK Parti Samsun Seçim İşleri Başkanı Av. Emrecan Sohum tarafından Osman Yılmaz’a; AK Parti’ye yapmış olduğu ’28. Dönem Milletvekili Aday Adayı’ başvuru dosyasının kabulünü içeren belgesini teslim etti.

AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Osman Yılmaz, açıklamasında; “Aday olalım olmayalım, tüm paydaşlarmız ile sahada “Samsun İçin Yarın Değil, Bugün Diyeceğiz” sözlerine yer verdi.

AK Parti Samsun İl Başkanlığı Binası’nda gerçekleyen toplantıya Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) Genel Başkanı Hasan Kaya Aşcı, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, Bursa Samsun Dernekleri Federasyonu (SAMDEF) Başkanı Savaş Otruş, Sakarya Samsunlular Derneği Başkanı Adnan Pala, ASFED Samsun İl Başkanı Fatih Pişkin, İstanbul, Ankara, Samsun, Sakarya, Kocaeli, Bursa ve toplam 22 şehirde SAMKON’a bağlı federasyon ve derneklerin başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

AK Parti Samsun Seçim İşleri Başkanı Av. Emrecan Sohum, Osman Yılmaz’a AK Parti’ye yapmış olduğu ’28. Dönem Milletvekili Aday Adayı’ başvuru dosyasının kabulünü içeren belgesini teslim etti.

“SAMSUNLU’NUN SESİ OLDUM”

Osman Yılmaz sözlerine; “Samsun’un Çarşamba ilçesinde doğmuş, çocuk denecek yaşlarda Ankara’nın yolunu tutmuş, çok çalışmış, çabalamış ve tüm Samsunlu bürokrat, iş insanı, öğrenci, genci yaşlısı, tüm Samsunlulara Ankara’da gurbette hertürlü desteği vermek ve onlara yalnız olmadığını hissettirmek adına uzun yıllardır sivil toplum kuruluşlarında liderlik yapan ve kuşkusuz her kesimden Samsunlu’nun sesi olmaya gayret gösteren bir kardeşinizim” diyerek başladı.

CUMHURBAŞKANIMIZ ÖNDERLİĞİNDE
‘TÜRKİYE YÜZYILI’ MOTTOSUYLA

Osman Yılmaz, “Ve geldiğimiz nokta itibariyle; bu güzel güzide şehrimizin tarımda, ticarette, sanayide, sporda, turizmde, eğitimde ve hülasa tüm alanlardaki potansiyelini ön plana çıkararak; Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde ve liderliğinde ‘Türkiye Yüzyılı’ mottosuyla Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız 14 Mayıs 2023 seçimlerinde AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adaylığı başvurumuzu yaptığımızı tüm hemşehrilerimize, sizlere ve kamuoyuna duyurmaktan gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

Toplantı sonrasında AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Osman Yılmaz’a destek vermek isteyen SAMKON’a bağlı federasyon ve dernek yöneticileri, Samsun’daki bazı STK temsilcileri ve ASFED gençliği hatıra fotoğrafı çektirdi.

SAMSUN İÇİN YARIN DEĞİL, BUGÜN DİYECEĞİZ

AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Osman Yılmaz, açıklamasında; “Çıkmış olduğumuz bu kutlu yolda Cumhur İttifakı’nın tüm paydaşları ile bütünleşerek, birlik ve beraberlik içerisinde saflarımızı daha da sıklaştırarak aramıza hiçibir nifakın girmesine izin vermeyeceğiz. Aday olalım olmayalım, tüm paydaşlarmız ile sahada “Samsun İçin Yarın Değil, Bugün Diyeceğiz” ve Cumhur İttifakı’mızı, AK Partimizi ve Cumhurbaşkanımızın bu seçimden zaferle çıkması için elimizi değil, vücudumuzu taşın altına koyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” sözlerine yer verdi.

KAZANAN TEK YÜREK OLAN
‘GÜÇLÜ TÜRKİYE’ OLACAK

Osman Yılmaz; “20 yıldır Cumhurbaşkanımızın liderliğinde kimse Kaybetmedi, İnşallah  14 Mayıs’ta da yine milletimizin teveccühü ile kazanan AK Parti olacak, Cumhur İttifakı olacak, kazanan 85 milyon milletimiz olacak, ‘Kazanan Türkiye’ olacak, kazanan Samsun olacak, kazanan Samsun gençliği olacak, kazanan Samsun kadını olacak, kazanan tek yürek olan ‘Güçlü Türkiye’ olacak.”

Osman Yılmaz ayrıca sözlerinde şu ifadelere dikkat çekti; “Asrın felaketini yaşadığımız bir dönemden geçiyoruz. Bu felaketlerde bizler de “Ne kadar yara sarabiliriz, ne kadar afedzedeye dokunabiliriz” noktasında devletimiz ile birlikte koordineli bir şekilde çalışmalarda yer aldık, yer almaya devam edeceğiz. Hep birlikte yaraları saracağız Allah’ın izniyle. Rabbim böyle felaketler bir daha göstermesin, acılar yaşatmasın.”

SAMSUNSPOR KIRMIZI ÇİZGİMİZ

“Şehrimizin markası Samsunspor, kırmızı çizgimizdir” diyen Osman Yılmaz, “Biliyorsunuz ki; Samsunspor bizim sol yanımız, duygusal tarafımızdır. Dün olduğu gibi bugün de yarın da Samsunspor’umuzun yanında olacağız, hiç şüpheniz olmasın. İnşallah bu sene o sene olacak, uzun yıllardır hasretini çektiğimiz hak ettiğimiz Süper Lig’e çıkacak ve tüm şehir ortak sevdamızın şampiyonluk sevincini birlikte yaşayacağız” ifadelerini kullandı.

Osman Yılmaz, İslam aleminin, Türk milletinin ve Samsunluların rahmeti bol olan Ramazan aynını tebrik ederek, “Çıkmış olduğumuz bu yolda Rabbim bizleri utandırmasın, hayırlı ve mübarek eylesin” şeklinde konuştu.

Toplantı sonrasında AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Osman Yılmaz’a destek vermek isteyen SAMKON’a bağlı federasyon ve dernek yöneticileri, Samsun’daki bazı STK temsilcileri ve ASFED gençliği hatıra fotoğrafı çektirdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu