AK Parti’de Aday Listeleri Ortalığı Karıştırdı

Samsun basınında yer alan AK Parti Samsun ilçe adayları listesi ortalığı karıştırdı. Tekkeköy’de Hasan Togar yerine Mustafa Candal’ın yazılması Tekkeköylü muhtarlar ve vatandaşları harekete geçirirken Atakum’da Özlem Maraş’ın listede yer almasının ardından İshak Taşçı, “listeye itibar etmeyin” açıklamasında bulundu.

TEKKEKÖYLÜ MUHTARLAR AK PARTİ BİNASINI BASTI

Samsun’da AK Parti’nin İlçe Belediye Başkan adaylarını açıklaması beklenirken kulislere Tekkeköy ilçesinde adayın Mustafa Candal olacağı bilgisinin yayılması üzerine AK Parti Tekkeköy İlçe Teşkilatı, muhtarlar ve partililer AK Parti Samsun İl Başkanlığı binası önünde toplandı.

2019 seçimlerinde İYİ Parti Tekkeköy Belediye Başkan Adayı olan Mustafa Candal’ın, AK Parti Tekkeköy Belediye Başkan Adaylığı için anılmasına tepki gösteren partililer, bu durumun gerçekleşmesi halinde partiden 10 binlerce istifa olacağını dile getirdiler.

AK Parti Samsun İl Başkanlığı’nda açıklama yapan muhtarlar ve parti üyeleri, “Buradan 10 bin tane istifa var. Biz Hasan Togar ile varız. Bu insanlar Cumhur İttifakı ile yoktu. Biz onlarla mücadele ettik. Şimdi başımıza belediye başkanı yapacaklarmış. Bizi kime hiçe sayamaz. Zorunlu oy verdiremez. AK Parti’den aday adayı olmuş adam. Böyle iş olmaz. Biz Hasan Togar’ı destekleyeceğiz. 10 sene bu insanlar için çalıştı bu adam” dediler.

ilgili Atakum Belediye Başkan aday adayı İshak Taşçı açıklama yaptı. Taşçı yaptığı açıklamada, “Genel Merkez paylaşmadıkça hiçbir listeye itibar etmeyin” dedi.

Atakum Belediye Başkan adayının Özlem Maraş olduğu listeye de tepki gösteren İshak Taşçı sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulundu.

İSHAK TAŞÇI: HİÇBİR ADAY LİSTESİ BULUNMUYOR

İshak Taşçı yaptığı açıklamada,” Sevgili hemşehrilerim;

AK Parti Samsun İlçe Belediye Başkan Adayları için açıklanan hiçbir listeye itibar etmemenizi rica ederim. Şuanda AK Parti Genel Merkezi tarafından şehrimize ulaşan hiçbir aday listesi bulunmuyor. Algı operasyonlarıyla AK Parti Genel Merkezini tahakküm altına almaya çalışanlara fırsat verenleri de tarih affetmeyecektir. Parti yetkililerinden gelecek açıklamalar dışında hiçbir bilgiye itibar etmeyin.

Bu arada, Atakum’u hak ettiği hizmet anlayışıyla buluşturmamıza sadece 58 gün kaldı. Hayalimizdeki Şehir Atakum için her zaman ve her şartta” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu