Bakan Uraloğlu’ndan Çarşamba Talimatı!

Çarşamba'da sel ve su taşkınlarının ağırlıkla yaşandığı Hürriyet, İstiklal ve civar sahil mahallelerindeki sorun kökünden çözülüyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu, bölgeye taşkınları önleyecek set yapılması için gerekli talimatları verdi

Samsun’un Çarşamba ilçesinde sahilde kalan mahallelerin en büyük sorunlarından birisi aşırı yağmur yağışları sonrası oluşan sel ve su baskınıydı. Bu sorun artık kökünden çözülüyor.

Hürriyet, İstiklal ve civar sahil mahallelerindeki problemi en iyi bilen AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Halit Doğan, şehre gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu’na konuyu iletti.

ÇALIŞMALAR BAŞLAYACAK
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Samsun Milletvekili Mehmet Muş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in de yer aldığı toplantıda Bakan Abdülkadir Uraloğlu, taşkınların önlenmesi amacıyla gerekli çalışmaların başlatılması talimatını verdi. Bölgeyi su taşkınlarından koruyacak set çalışmaları planlamanın ardından en kısa zamanda başlayacak.

BAKAN TALİMATI VERDİ
Cumhur İttifakı AK Parti Çarşamba Belediye Başkan Adayı Ender Gür konuya ilişkin, “Sahildeki mahallelerimizi ziyaret ettiğimizde vatandaşımızın şikayeti bu su baskınlarıydı. Konuyu Çarşamba Belediye Başkanı ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Halit Doğan en iyi bilenlerden. Samsun’a gelen bakanımız Abdülkadir Uraloğlu da bu konuyu masasına getirdiğimizde hemen çözülmesi talimatını verdi. Sayın Bakanımız Abdülkadir Uraloğlu’na, TBMM Plan Bütçe Komisyonu Başkanımız Mehmet Muş’a, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Yusuf Ziya Yılmaz’a ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Halit Doğan’a gösterdikleri hassasiyet nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.

3 SAÇ AYAĞININ ÖNEMİ
Gür, “Hep söylüyorum; bir ilçe belediyesinin gerekli yatırımları yapabilmesi adına 3 saç ayağı çok önemlidir. Bu üç saç ayağı, ilçe belediyesi, büyükşehir belediyesi ve merkezi hükümet yatırımlarını yönetebilecek bir yönetim anlayışıdır. Evelallah tüm bunları doğru ve sorunsuz yönetecek anlayış bizde var. Çarşambamızın sorunlarını biliyor ve çözüm için gerekli adımları şimdiden atıyoruz. Hemşehrilerimizin teveccühüyle göreve başladığımızda tüm sorunları gidereceğiz. Bakanımızın da onay verdiği bu büyük proje sahil mahallelerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu