CHP Atakum Adayı Serhat Türkel’den Amatör Spor Kulüp Başkanlarıyla Bir Araya Geldi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Atakum Belediye Başkan Adayı Serhat Türkel, Samsun Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) de futbol camiası ile buluştu. Futbol kulüplerinin sorunlarını yakından bildiğini söyleyen Türkel, ‘Atakum’u spor kenti yapacağız. Kulüplerimize elimizden geldiği kadar destek olacağız’’ dedi

CHP Atakum Belediye Başkan Adayı Serhat Türkel, ASKF’de Atakum’da bulunan 12 kulüp başkanı ve yöneticileri ile bir araya geldi. Serhat Türkel, Atakum’da 12 kulüp, yaklaşık bin 300 futbolcunun olduğunu söyleyerek, ‘’Atakum bir spor kenti. Biz bunu dahada ileriye götürmek ve tüm branşlarda sporcu yetiştirmek için çalışacağız. Öncelikle Atakum’a yakışan bir spor kompleksi kazandıracağız. Burada takımlarımız antrenmanlarını ve maçlarını yapabilecekler. Şuanki sahanın kullanılamaz halde olduğunu biliyoruz. Maç ve antrenman yapılamıyor. Futbol takımlarımıza elimizden gelen desteği vereceğiz. Atakum’da kazanan sporcularımız olacak’’ diye konuştu.

‘’ATAKUM SPORUN VE SPORCULARIN KENTİ OLACAK’’
Takımların resmi müsabakalarda deplasmanlara gitmelerini de sağlayacaklarını belirten CHP Atakum Belediye Başkan Adayı Türkel, ‘’Takımlarımız deplasmanlara kendi imkanları ile gitmeye çalıştıklarını biliyorum. Bu futbolcu kardeşlerimizin ve sizlerin ne sıkıntılar çektiğinin farkındayım. Bunun için deplasmanlara Atakum Belediyesi olarak biz götüreceğiz. Ayrıca kumanya da hazırlayacağız. Atakum’un futbolda ve diğer spor dallarında üst sıralar da olması için elimizden ne geliyor ise yapacağız. Ayrıca Spor Müdürlüğümüze liyakatli ve sizlerin sorunlarını çözen ve sizlerle sürekli iletişim halinde olan sizlerin de tavsiye edeceği işinin ehli birini getireceğiz. Atakum sporun ve sporcuların kenti olacak’’ şeklinde konuştu.
Toplantıya Samsun ASKF Başkanı Şener Aydın, Türkiye Futbol Federasyonu Samsun İl Temsilcisi Hasan Özbulut, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Samsun Şube Başkanı Hakkı Bayrak , Yol-İş Sendikası Samsun 2 Bolu Şube Başkanı İbrahim Uzun ile Atakum’da bulunan 12 Futbol Takımının Başkanları ve yöneticileri katıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu