CHP Atakum Belediye Başkan Adayı Serhat Türkel: Tekstil üretim kompleksi kuracağız

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Atakum Belediye Başkan Adayı Serhat Türkel, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Tekstil atölyesinde çalışan kadınlara çiçek dağıttı. Türkel “Atakum’a tekstil kompleksi kuracağız” dedi

CHP Atakum Belediye Başkan Adayı Serhat Türkel, Atakum ilçesinde, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle kadınlara çiçek dağıttı. Çatalçam’da faaliyet gösteren Aydın Tekstil Atölyesi’ni ziyaret etti. Burada kadın çalışanlarla sohbet eden Serhat Türkel, “Ekonomik krizden en çok etkilenen kesimlerden olan gençlerimiz için istihdam olanakları geliştireceğiz. Hâlihazırda pasif haldeki Atakum İstihdam Merkezi işlevsel hale getirilecektir. İstihdam Merkezi, iş dünyası ve iş arayan vatandaşlar arasında köprü vazifesi üstlenmek üzere aktif biçimde çalışacak. İşletmeleri bu merkezden işçi istihdam etmeleri için teşvik edeceğiz” diye konuştu.

“YÜZDE 50 KADIN İŞÇİ ÇALIŞACAK”
Çatalçam bölgesinde altyapıları hazırlanarak, istihdam ve toplumsal nitelikli proje olarak çok önemsedikleri bir tekstil üretim kompleksi kuracaklarını belirten Türkel, “Çatalçam bölgesine tekstil kompleksi kuracağız. Yatırımcıların bu komplekste yatırım yapmaları için 10 yıl kira muafiyeti başta olmak üzere çeşitli teşvik ve muafiyetler sağlanacaktır. Yüzde 50 kadın işçi çalıştırma kotası olacak olan bu atölyelerde çalışanların çocuklarını sabah işe giderken bırakıp, akşam iş çıkışı alabilecekleri kreş-gündüz bakımevi ile ilköğretim okulu da bulunacak. Tekstil Kent’te örnek bir girişim olarak Belediye tarafından da bir tekstil atölyesi kurulacak ve 250 kişi istihdam edilecektir” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu