Hasan Togar’dan Mustafa Candal’ın ‘hırsız‘ sözlerine Cevabı

Rakibi Mustafa Candal’ın “Hasan hırsızlık yapıyor” sözlerine yanıt veren Tekkeköy Belediye Başkanı ve Yeniden Refah Partisi Başkan Adayı Hasan Togar, “Şimdi yanında gezdirdiğin benim meclis üyelerime sormadın mı? Yalan ve iftiradan hiç utanmadı mı?” dedi.

İyi Parti adaylığının ardından bu dönem AK Parti’nin adayı olan Mustafa Candal’a gittiği çay ocağında “Hırsız dediğiniz partiden aday çıkmışsınız” denilerek tepki gösterildi. Candal verdiği yanıtla Tekkeköy Belediye Başkanı ve Yeniden Refah Partisi Başkan Adayı Hasan Togar’ı kızdırdı.

Yağbasan mahallesinde yaşanan olayda vatandaş, “Geçen dönem İYİ Parti’den adaydınız. Bizim yukarıda çay ocağı var. Oraya geldiniz. Bize dediniz ki AK Parti hırsızlık yapıyor. Yolsuzluk var. Ondan sonra AK Partiye oy verilmez şöyle böyle. Biz de size inandık güvendik geçen dönem destek çıktık. Şimdi bize hırsız dediğiniz partiden aday çıkmışsınız. Bizden oy istiyorsunuz şu an. Hadi bu hırsızlığa dahil olduğunuz oldu. Yani oy alarak bizi de mi dahil etmek istiyorsunuz. Bu Yağbasan seçmeni bu kadar mı aptal görünüyor” dedi.

Candal‘ın buna karşılık, “Hasan hırsızlık yapıyor dedim. Gene diyorum şimdi de diyorum” sözlerine Hasan Togar’dan yanıt geldi.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Bay Mustafa, Hasan Togar’la birlikte 10 yıl belediye başkanlığı döneminde meclis üyeliği yapanlar var. Benim meclis üyesi arkadaşlarım olarak var. Sizin de İYİ Parti olarak 8 tane meclis üyeniz vardı. Yalandan utanmaz. Allah’tan korkmaz. Hiç mi utanmadın, o yanındaki arkadaşların her yıl denetim komisyonunda görev aldılar. Madem orada yolsuzluk vardı. Hırsızlık vardı. Yanında gezdirdiğin Mustafa Boyacı’ya, Kenan Beyazyüz’e, Saadettin Küçükali’ye sormadın mı? Hiç utanmadınız mı? Ben adamlığına güvendiğim Mustafa Boyacı’ya sormak istiyorum. 5 yıl boyunca bu Hasan’ı bu şehirde anlattın. Gecesini gündüzüne evlatlarından ayırarak bu ilçeye hayatını feda etmiştin. Mustafa Boyacı’ya güveniyoruz. Tek hırsızlık lafı ederse işte meydan” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu