İlkadım Belediyesi Başkan Aday Adayı Ender Çıkla: İlkadım’ı boğulmaktan kurtaracağız

İlkadım Belediyesi Başkan Aday Adayı Ender Çıkla, "İlkadım'da yaşayanlar, temcit pilavı gibi ısıtılarak her yerel seçim sandığında kendilerine sunulan isimleri artık istememektedir, gına gelmiştir. 31 Mart'ta, İlkadım'ı boğulmaktan kurtaracağız" dedi.

DEVA Partisi İlkadım İlçe Başkanı ve İlkadım Belediyesi Başkan Aday Adayı Ender Çıkla, 31 Mart 2024’te yapılacak Yerel Seçimler ile ilgili konuştu. İlkadım ilçesinde yaşayanların yaklaşık 20 yıldır 2 isim arasında sıkışıp kaldığını ifade eden Çıkla, hem bu daralmışlığı ve hem de sorunları çözmek adına yola çıktığını söyledi.

“İLKADIM HALKI 2 İSİM ARASINDA SIKIŞIP KALDI”

Ender Çıkla, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının şanlı tarihimizin ilk adımlarını attığı şehrimizde, bu önemli günden ismini alan İlkadım ilçemiz, yaklaşık 20 yıldır herkesin bildiği 2 ismin arasında sıkışıp kalmıştır. Bu kentte doğan ve büyüyen biri olarak; çay ocaklarımızda otururken, camilerimizde sohbet ederken, sokaklarımızda karşılaştığımız vatandaşlarımızla konuşurken bu boğulmuşluğu derinden hissediyoruz. İnsanlarımız artık yeni isimler yani yeni yüzleri görmek istiyor” diye konuştu.

“İLKADIM’DA SORUNLAR ÇIĞ GİBİ BİRİKTİ”

Ender Çıkla, daha sonra ise “İlkadım’da kentsel dönüşümden sosyal sosyal problemlere, kültürel sorunlardan ve kamusal olumsuzluklara kadar sayamayacağımız kadar olumsuz örnek önümüzde durmaktadır. Geçtiğimiz dönemlerde tüm bu sorunlar ya göz ardı edilmiş, bir sonrası seçim yani döneme bırakılmış, ya da vizyonsuzluk nedeniyle üstesinden gelinememiş. Bugün gözlemlediğimiz tablo, ne yazık ki içler acısıdır ve İlkadım bunu asla hak etmemektedir. Maalesef sorunlar çığ yumağı halindedir ve çözüm beklemektedir” ifadelerini kullandı.

“İLKADIM’I BOĞULMAKTAN KURTARACAĞIZ”

“İlkadım’da yaşayanlar, temcit pilavı gibi ısıtılıp ısıtılıp sandıkla her yerel seçimde kendisine sunulunan isimleri artık istememektedir, gına gelmiştir” diyen Ender Çıkla, şöyle devam etti: “İlçemizi karış karış biliyor ve tanıyoruz. Her durumun, her sorunun farkındayız. Bunları tek tek, halkımzın da fikrini alarak, en önemlisi onlarla istişare ederek ortak akılla çözeceğiz. 31 Mart’ta, İlkadım’ı boğulmaktan kurtaracağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının hatıralarının yaşadığı ilçemizi, hak ettiği konuma getirmek için elimizden geleni fazlasıyla yapacağız. Gece-gündüz demeden ‘İlkadım’ diyeceğiz. Seçim bittikten sonra koltuklarımıza çekilmeyecek, sokaklarımızda halkımızla el ele yürüyeceğiz.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu