MHP Kavak İlçe Başkanı Ali Hikmet Karaosmanoğlu’ndan Kurban Bayramı Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kavak İlçe Başkanı ve Kavak Belediye Meclis Üyesi Ali Hikmet Karaosmanoğlu, Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Karaosmanoğlu, bayramların toplumsal birlikteliği sağlayan değerlerin anımsandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı özel günler olduğunu belirtti.

Ali Hikmet Karaosmanoğlu, mesajında Kurban Bayramı’nın toplumumuzda çok özel ve anlamlı bir yere sahip olduğunu vurgulayarak, “Milletimizin manevi değerlerinin ve tarihin engin derinliklerinden gelen sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel yaşandığı günler bayram günleridir,” dedi.

Bayramlar Birlik ve Beraberliğin Simgesidir

Karaosmanoğlu, bayramların her türlü güzelliğin ve mutluluğun yaşandığı günler olduğuna dikkat çekerek, “Bayramlar, eşin, dostun, akrabanın, hastaların, büyüklerin ziyaret edildiği, yetimlerin ve buruk gönüllerin tamir edildiği, fakir-fukaranın aranıp gözetildiği, muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı, çocukların sevindirildiği, dargınlıkların, kırgınlıkların giderildiği, sevgi, saygı, hoşgörü ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı müstesna günleri ifade eder,” şeklinde konuştu.

Karaosmanoğlu, bayramların birlik ve dayanışmayı artırmanın, geleceğe olan inancı her koşulda korumanın önemine değinerek, “Bayramlarda, dargınlıkları ve kırgınlıkları unutmalı, birlik ve dayanışmamızı arttırmalı, geleceğe inancımızı her koşulda korumalıyız. Bundan dolayı bayram, anlam ve önemine uygun olarak kutlanmalıdır,” dedi.

Karaosmanoğlu, tüm Kavak halkına en içten dileklerini ileterek, “Bu duygu ve düşüncelerle büyük, gelişmiş ve kaynaşmış bir Kavak arzusu içerisinde bütün Kavaklı’lı hemşerilerimizin Kurban Bayramlarını en içten dileklerimle kutlar, tüm insanlık için barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz eder, sevgi ve saygılarımı sunarım,” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu