MHP Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Adem Memiş’ten Kurban Bayramı Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Adem Memiş, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Memiş, bayramların birlik ve beraberliğin, dayanışma ve yardımlaşmanın en güzel örneklerinin yaşandığı özel günler olduğunu vurguladı.

Adem Memiş, mesajında Kurban Bayramı’na ulaşmanın manevi hazzını milletçe yaşadıklarını belirterek, “Kurban Bayramı’na kavuşmanın, üzerimize vacip bir görevi bir kez daha yerine getirmenin manevi değer ve hazzını milletçe yaşıyor ve yaşatıyoruz. Bayramlar milli ve manevi değerlerin pekişmesine, dini şuur ve duygunun gelişmesine, sevgi ve saygı ruhunun güçlenmesine vesile olan müstesna ve özel günlerdir,” ifadelerini kullandı.

Memiş, bayramların toplumda sevgi ve saygıyı güçlendiren, dargınlıkların sona erdiği ve kardeşlik bağlarının yeniden pekiştiği günler olduğunu belirterek, “Bayramlar, kucaklaştığımız, dargınlarımızla barıştığımız, yaşlıları, yetimleri, öksüzleri hatırladığımız kutsal günlerimizdir,” dedi.

Adem Memiş, Türkiye’nin mahalli ve milli bütün kazanımlarının, ülkemizin ortak mirası ve geleceğinin teminatı olduğunu vurgulayarak, “Türkiye’nin bütün güzellikleri, mahalli ve milli bütün kazanımları göz nurumuz, gönül aşımız, yürek atışımız, meşale gibi yanan ve asla sönmeyecek ortak anımız, ortak mirasımızdır,” şeklinde konuştu.

Memiş, mesajını şu sözlerle sonlandırdı: “Türk İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı’nı kutlar, sevdikleriniz ile beraber güzel günler temenni ediyorum. Bayramın ülkemize barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.”

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu