MHP Samsun İl Başkanı Burhan Mucur’dan Kurban Bayramı Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanı Burhan Mucur, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanı Burhan Mucur, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, bayramın toplumun kardeşlik bağlarını güçlendiren, dini değerleri tazeleyen ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı bir dönem olduğunu vurguladı. Mucur, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Asırlardan beri aziz milletimizin inanç ve heyecanla kutladığı, toplumsal kardeşliğin göstergesi olan, dini değerlerin tazelenerek güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı bir Kurban Bayramı’na ulaşmış olmanın heyecanı içindeyiz,” dedi.

MHP Samsun İl Başkanı Burhan Mucur, mesajının devamında şu dileklerde bulundu: “Yüce Allah’tan, bu mübarek bayramın, ülkemiz, milletimiz, Türk-İslam alemi ve bütün insanlık için hayırlara vesile olmasını, barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum. Biz Müslümanların birbirimizle olan kardeşliğimizi, yakınlığımızı bir kez daha hatırlamamız, bütün insanlığa karşı sorumluluklarımızı ve hassasiyetlerimizi yeniden değerlendirmemiz gereken vesilelerdir.”

Burhan Mucur, bayramların toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın ilkeleri ışığında insanların birbirleriyle kucaklaştığı günler olduğunu belirtti. “İslam’ı en güzel ve muhtevalı haliyle yaşayan aziz milletimiz, milli değer ve hasletlerimizle bu günleri bir kat daha anlamlı hale getirmiştir. Bayramlar, umutların yeniden yeşerdiği, azmin ve inancın her sorunun üstesinden gelmenin en temel yolu olduğuna dair kararlılıkların bir kez daha kazanıldığı mana iklimleridir,” diye ekledi.

Türk milletinin, Türk dünyasının ve İslam aleminin Kurban Bayramı’nı en içten duygularla kutlayan Burhan Mucur, “Ülkemiz ve milletimiz için yükselişe ve huzura vesile olmasını Cenabı Allah’tan dilerim,” ifadelerini kullandı.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu