Özlem Maraş Bakandan Atakum’a Yatırım Sözü Aldı

Atakum’un geçmiş 5 yıldaki gibi durağan bir belediyecilik anlayışıyla yönetilemeyeceğini ve önümüzdeki dönem hak ettiği tüm yatırımları alacağını ifade eden Cumhur İttifakı AK Parti Atakum Belediye Başkan Adayı Özlem Maraş “Bir ilçenin gelişimi, ilçeye yapılan yatırımların yoğunluğu ile doğru orantılıdır. Bu anlamda Atakum’a yatırım getirme noktasında gerekli ilişkileri geliştirmeye başladık. Kısa zamanda Atakum’u yatırım noktasında bir çekim merkezi haline getireceğiz. Bugün, Bakan Bey’in katılımıyla Batı Çevre Yolu Projesi’nin ilerleyişi teknik detayları ile ilgili bir bilgilendirme toplantısına katıldık. Sayın Bakanımızla bir araya gelme ve değerlendirme yapma fırsatı da bulduk. İnanıyorum ki; imar uygulaması aşamasında olan ve bizim dönemimizde yapımına da başlanacak olan Batı Çevre Yolu Projesi ile ilçemiz çok daha farklı bir gelişmişlik seviyesine yükselecektir” dedi.

Atakum’un geçmiş 5 yıl gibi yatırım noktasında hiçbir planlaması olmayan bir ilçe olamayacağını ve sürekli gelişimi hedefleyeceğini kaydeden Özlem Maraş şunları kaydetti:

ATAKUM BİZİM SEVDAMIZ

“Bugün, Samsun olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Abdulkadir Uraloğlu’nu ağırladık. Kendisiyle Atakum’u konuşma ve değerlendirme fırsatı bulduk. Kendisinden, seçim sonrası Bakanlığımızın sorumluluk alanları çerçevesinde genel bir değerlendirme yapma ve yatırımlar noktasında Atakum’u öncelikleyen planlamalar geliştirme konusunda söz de aldık. Evet, bir seçim dönemi yaşıyoruz. Ancak biz sadece seçime dönük çalışmalar yapmakla sınırlı bir gündemle ilerlemiyoruz. Böyle ilerleyemeyiz. Zira bizim Atakum’u mamur etmek gibi bir derdimiz var. Atakum bizim sevdamız. 1 Nisan itibariyle Atakum’a kazandırmayı planladığımız yatırımlarla ilgili ön çalışmaları da bu şekilde gündemimize almalıyız, alıyoruz. Çünkü biz seçim öncesi çokça nutuk atan ve fakat yetkiyi aldıktan sonra ne yapacağını bilmeyen acemi siyasetçiler gibi hareket edemeyiz. Bu anlamda sorumluluklarımızın bilincindeyiz ve buna göre hareket ediyoruz.”

BAKAN URALOĞLU İLE DEĞERLENDİRME

Samsun’da çeşitli temaslarda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun porgramına; Ticaret Eski Bakanı ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Samsun Milletvekili Mehmet Muş, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Valisi Orhan Tavlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Halit Doğan, AK Parti Samsun İl Başkanı Mehmet Köse ve MHP Samsun İl Başkanı Burhan Mucur ile birlikte katılan Özlem Maraş, Bakan Uraloğlu ile yaptığı değerlendirmede Atakum’un ihtiyaç duyduğu yatırımlarla ilgili bir süre görüşme fırsatı buldu. İkilinin görüşmesinde Atakum’un ulaştırma ve altyapı planlamaları ve yatırımlarına dair değerlendirmeler yapıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu