90 bin metrekare alan üzerinde yeniden planlandı! Tekkeköy’de Bu Proje Çok Konuşulur

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Tekkeköy’de 90 bin metrekare alanda yemyeşil doğayla insanlarımızı buluşturacak Samsun’un en büyük millet bahçesini hayata geçireceğiz” dedi.

Tekkeköy Belediyesi masal diyarı gibi bir projeyi hayata geçirmek üzere hazırlıklarını sürdürüyor. Cemal Yeşilyurt Millet Bahçesi ve Masal Ormanı projeleri birleştirilerek doğayla iç içe bir Millet Bahçesi ilçeye kazandırılacak.

Yer sorunu nedeniyle bir süredir beklemede olan Masal Ormanı projesinde Orman İşletme Müdürlüğü ile atılan imzaların ardından önemli bir mesafe kaydedilmişti. Kurtuluş Mahallesi’ndeki Hacı Ali Ekinci Ormanı, Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan kiralanarak 40 bin metrekarelik alanın kazanıldığı proje, Cemal Yeşilyurt Millet Bahçesi projesinin de eklenmesiyle 90 bin metrekare alan üzerinde yeniden planlandı.

Proje detaylarından söz eden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Samsun’un en büyük Millet Bahçesi olma özelliğini taşıyacak Cemal Yeşilyurt Millet Bahçesi ve Masal Ormanı projemizle, çocukların gülümsediği, ailelerin sosyalleştiği güzel bir yaşam alanını hayata geçiriyoruz. Proje kapsamında Keloğlan, Dede Korkut ve Şirinler köylerimiz bulunacak. Doğa yürüyüşü için parkurlar oluşturacağız. Piknik alanları, çocuk oyun alanları ve eğitici etkinliklerin yapılabileceği alanlarımızda yer alacak. Ayrıca kafe ve restoranların da bulunduğu projemiz, ilçemizin festival ve şenliklerinin merkezi haline gelecek. Tekkeköyümüze şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu