İmren Nilay Tüfekci, Meral Akşener’i arayıp il teşkilatını şikayet mi etti?

İYİ Parti Samsun İl Teşkilatı ve İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı İmren Nilay Tüfekci arasında soğuk rüzgarlar esiyor.

İddiaya göre, İmren Tüfekci’nin Seçim Koordinasyon Merkezi’nde il teşkilatı tarafından görevlendirilen bir partiliyi kovduğu öne sürüldü.  Bunun üzerine İl Başkanı Hasan Aksoy ile Tüfekci arasında tartışma yaşandı ve Aksoy, ekibi saha çalışmalarından geri çekti.

Halk Gazetesi’nin haberine göre; İYİ Parti SBB adayı İmren Tüfekci, Genel Başkan Meral Akşener’i telefonla arayarak, İl Teşkilatı’nı şikayet etti. Bazı ilçelerde teşkilat olmadığı için saha çalışması yapamadığını ve çok dağınık bir yapının olduğunu öne süren Tüfekci, Akşener’den konuya el atmasını istedi.

Genel Başkan Akşener ise, İYİ Parti eski İl Başkanı ve Genel İdare Kurul Üyesi Ömer Süslü ile telefonda görüşerek, ilçelerde görevden alınan ya da istifa eden teşkilat üyelerini bir araya getirmesini ve küskünlüklerin son bulması yönünde talimat verdiği öğrenildi.

Görevi üstlenen Ömer Süslü de, tüm eski başkanları ve partilileri arayarak, 11 Şubat Pazar günü saat 18.00’da İYİ Parti SBB Başkan adayı İmren Nilay Tüfekci’nin de katılacağı yemekli toplantıya davet etti.

Yerel seçim öncesinde İl Başkanlığı tarafından son dönemde görevden alınan veya istifa etmek zorunda kalan partililerin, davete katılmayacakları öğrenildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu