CHP SBB Adayı Cevat Öncü: Anketlerde Öndeyiz

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, yarışın en iddialı adayı olduklarını belirterek, “Ismarlama anketlerde, çakma anketlerde bizi geride göstermeye çalışanlar var. Ama saha anketleri böyle söylemiyor. Hem bizim yaptırdığımız hem de rakiplerimizin yaptırdığı gerçek anketlerde biz önde çıkıyoruz. Büyük bir telaş içerisindeler, Ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar” dedi.

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini artırdı. Vatandaşlarla, esnafla, sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelen Cevat Öncü, kazanmaya yakın taraf olduklarını dile getirdi.

Samsun’un kötü yönetildiğini, Türkiye’nin en borçlu belediyeleri sıralamasında ikinci sırada olduğunu hatırlatan Cevat Öncü, “Bu konuda ikinciliği kimseye kaptırmamışız. Belediyelerin, kurumların borçları olabilir. Önemli olan bütçe içerisindeki oranının çevrilebilir olması. Daha da önemlisi ne için kullanıldığı, öncelikleri nedir? Bu kadar borçlanırken bu şehre katkısı nedir? Tabelayı mukayese ettiğimizde çok da iyi kullanılmadığını görüyoruz, düşünüyoruz. Büyükşehiriz, turizm kenti Samsun, spor kenti Samsun, sağlık kenti Samsun deniyor. Şehrimizle ilgili her şey söyleniyor. Ama her şeyden bir miktar var. Samsun, Karadeniz’in incisi. 19 Mayıs kenti. Ama kültürde, sanatta ve ticarette gerilere gitmiş. Bunu gören, bununla dertlenen bir inşaat mühendisi olarak Samsun’a katkı vereceğimize olan inancımızla bu yola çıktık” diye konuştu.

Kampanyaya başladıkları dönemle bugün gelinen nokta arasında çok önemli farklar olduğunu kaydeden Cevat Öncü şunları söyledi:

“Çok az bir mesafe kaldı. Son bir adımı da hep birlikte atarsak bu işi kazanıyoruz. Yarışın en iddialı adaylarından hatta adayı olarak bunu söylüyorum. Sahada görüyorum. Yaptırdığımız yoklamalarda görüyorum. Bugünlerde bundan sonra da daha sık göreceğiz, göreceksiniz. Ismarlama anketlerde, çakma anketlerde bizi geride göstermeye çalışanlar var. Ama saha anketleri böyle söylemiyor. Hem bizim yaptırdığımız hem de rakiplerimizin yaptırdığı gerçek anketlerde biz önde çıkıyoruz. Büyük bir telaş içerisindeler. Ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar. Bir büyük adım daha atarsak hep birlikte başaracağız.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu