İmren Nilay Tüfekci SBB Adayı Mı Olacak?

Geçtiğimiz Milletvekilliği seçimlerinde, Samsun'a geldiği günden itibaren harcamalarıyla odak noktası haline gelen İmren Nilay Tüfekci'nin SBB adayı olacağı konuşuluyor.

2018 seçimlerinde Ak Parti Samsun’dan aday adayı olan ve aday listesine giremeyen İmren Nilay Tüfekci, Yönünü İYİ Partiye çevirmişti. 2023 seçimlerinde bu kez İyi Parti’den 2. sıra adayı olmayı başaran Tüfekci, İYİ Parti’nin tek milletvekili çıkarmasıyla birlikte meclise girememişti.

Geçtiğimiz Milletvekilliği seçimlerinde, Samsun’a geldiği günden itibaren bindiği araba ile odak noktası haline gelen, Samsun ve ilçelerinin en merkezi yerlerinde seçim koordinasyon merkezleri açan ve adeta tüm Samsun’u posterleriyle dolduran basın lansmanında sahibi olduğu şirketleri anlatan İmren Nilay Tüfekci, çevresine ve parti teşkilatlarına adeta ekonomik gücünü hissettirmişti.

ADAYLIK FOTOĞRAFI

Parti içindeki kaynaklardan alınan bilgilere göre, Tüfekci’nin adaylığı, Genel Başkan Meral Akşener’in onayıyla kesinleşti. İYİ Parti’nin geçtiğimiz gün gerçekleşen Seçim Hazırlıkları ve İstişare Toplantısı’nda paylaşılan fotoğrafta İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, İYİ Parti Grup Başkanvekili, Samsun Milletvekili Erhan Usta ve GİK Üyesi İmren Nilay Tüfekci fotoğraf vermesiyle birlikte adaylığına kesin gözüyle bakılıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu