Deva Partisi Canik Belediye Başkan Adayı Rıdvan Kudu: İhtiyaç Sahiplerine Yardım Eli Uzatmalıyız

“Birlik ve beraberliğimizi güçlendiren, vaktimizi bereketlendiren, İslam dünyasının ve mümin gönüllerin dört gözle beklediği mübarek Ramazan’ı Şerif ayına bir kez daha kavuşmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet (sav), ‘Eğer kullar, Ramazan’ın faziletlerini bilselerdi, bütün senenin Ramazan olmasını temenni ederlerdi’ buyurmaktadır.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YARDIM ELİ UZATMALIYIZ

Yardımlaşma ve dayanışma duygularının pekiştiği bu mübarek ayın feyzinden ve bereketinden istifade edebilmek için en yakınımızdan başlayarak ihtiyaç sahibi akrabalarımızı ve komşularımızı gözetmeli, yardım elimizi uzatmalıyız. Kırgınlıklarımızı, küskünlüklerimizi sonlandırmalı; birlik ve beraberliğimizin güçlenmesi için çaba göstermeliyiz.

RAMAZAN TÜM İSLAM ALEMİNE HAYIRLARA VESİLE OLSUN

Rabbim, müminler için oldukça önemli olan bu mübarek aydan en güzel şekilde istifade edebilmeyi her birimize nasip etsin. Bu duygu ve düşüncelerimle; Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan-ı Şerif ayımızın milletimiz ve tüm İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Rabbim tuttuğumuz oruçları, ettiğimiz duaları, yaptığımız ibadetleri, hayır ve hasenatları, sadaka ve zekâtlarımızı katında en güzel şekilde kabul ve makbul eylesin. Bizleri bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne ve Ramazan Bayramı’na erişen kullarından eylesin. Ramazan ayımız mübarek olsun.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu