İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nilay Tüfekci: Bunların Derdi Makam

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı İmren Nilay Tüfekci, Kavak’a giderek ilçe teşkilatı ve kavaklılar ile bir araya geldi. Tüfekci, halkın umudunun kendileri olduğunu ve buna karşılık projelerin hazır olduğunun altını çizdi.

Samsun’da tarım ve hayvancılığın bitme noktasına geldiğini, ilçelerin çok uzun yıllardır aynı sorunlarla boğuştuğunu ifade eden İmren Nilay Tüfekci, “Kavak yıllardır aynı sorunlarla boğuşuyor. Hiçbir çözüm odaklı çalışma yok. Tarım yok, hayvancılık yok, yapan çiftçilerimizin de yüzüne bakan yok. Bu sefer Kavak’ı, Samsun’u kandıramayacaklar. Her gittiğim yerde söylediğim gibi Kavak’ta da üstüne basa basa söylüyorum, üreticinin de esnafın da umudu biziz. Tarım ve hayvancılığa yönelik ciddi desteklerimiz ve istihdam alanlarıyla, üstümüze 23 yıldır attıkları ölü toprağını kaldırarak, bu şehri birlikte ayağa kaldıracağız. Kavak artık ayağa kalkmalı. Kavaklılar artık hak ettikleri hizmetleri almalı’’ diye konuştu.

‘’BUNLARIN DERDİ MAKAM’’

Mevcut belediyelerin sosyal belediyecilik ve teşvik programlarının halkı hesaba katmadan yaptıklarını söyleyen İYİ Parti Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı İmren Nilay Tüfekci, ‘’Hem mevcut yönetim hem de bundan öncekiler halkı görmezden geldi. Yaptıkları desteklerin kimseye bir fayda sağlamadığını görebilirsiniz. Sırf biz yaptık, biz yaparız diyebilmek için açıklanan paketler halka fayda sağlamaktan çok uzak. Bu güne kadar hanginize ellerini uzatıp içinde bulunduğumuz bataklıktan çıkardılar da, bundan sonra çıkaracaklar. Bunların derdi Kavak değil, bunların derdi kendi makamları. Bunların derdi kendi saltanatları. Vatandaşımız artık bunlara mecbur değil’’ şeklinde açıklamalarda bulundu.

‘’PROJE AÇIKLAMAKTAN UTANIYORLAR’’

Yirmi yılı aşan bir süredir Samsun’u yönetenlerin, şehri ve şehrin insanlarını getirdikleri karanlık tablodan sonra proje açıklamaya utandıklarını söyleyen İyi Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmren Nilay Tüfekci, ‘’Dikkat edin ne halkın arasına karışabiliyorlar ne bir vaatte bulunabiliyorlar. Bunca yıl sonra şehri getirdikleri noktadan emin olun onlar da utanıyorlardır diye umuyorum. Ancak bir şeyi başardılar. O da nedir biliyor musunuz? Doğru düzgün bir şey yapmadan ülkenin en borçlu belediyesi oldular. Yazık değil mi bu halka, Samsunumuza. Suya her ay zam, ulaşım pahalı, esnafı unut, tarımı unut, hayvancılığı unut sonra yeniden makam iste. Bu zihniyete dur demenin tam zamanıdır. Projelerimizle, planlarımızla geliyoruz. İnançla, azimle halkın makamını tesis etmeye geliyoruz” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu