İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tüfekci: Esnaf ve Ticaret Daire Başkanlığını oluşturacağız

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmren Nilay Tüfekci, seçim kampanyası kapsamında İYİ Parti Canik Belediye Başkan Adayı Turgay Ulusoy ve İYİ Parti Canik İlçe Başkanı Saydam Bayram ile birlikte Eski Sanayi Sitesi'nde esnafları ziyaret etti.

Tüfekci, ziyaretler sırasında esnafın zor durumda olduğunu ve Samsun genelinde ticaretin felç olduğunu belirterek, “Samsun her alanda olduğu gibi ticari anlamda da felç geçirmiş durumda. İşin en kötü yanı ise bu durumun bir şekilde hasır altı edilmesi. Esnafa yokmuş gibi davranılması. Çok üzülerek görüyorum ki bunu da başarmışlar. Ortada esnaf diye bir şey kalmamış. Gerçekten yok etmişler.” ifadelerini kullandı.

Esnafın çözüm beklediğini vurgulayan Tüfekci, 23 yıldır iktidarda olanların esnafın sorunlarına duyarsız kaldığını belirterek, “Nerede büyükşehir belediyesi? Neden esnafının yanında değil? Neden onlara arkasını dönmüşler. Tek bir yetkili bunca zaman neden esnaf için tek bir hamle yapmadı?” diye sordu.

Tüfekci, İYİ Parti’nin esnaf için projeleri olduğunu belirterek, “Sanayi esnafımız başta olmak üzere en önemli projemiz belediyemizde Esnaf ve Ticaret Daire Başkanlığının oluşturulması olacak. Esnafımız asla yalnız bırakılmayacak. Haciz belasıyla uğraşan her esnafımız için bir fon oluşturacağız.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu