İYİ Parti’nin Kurucular Kurulu Üyesi İrfan İşleyen, İmren Nilay Tüfekci’yi Yalanladı

İYİ Parti'nin Kurucular Kurulu Üyesi İrfan İşleyen, CHP'li Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Cevat Öncü'nün; Ekim ayında Samsun'da İYİ Parti'nin ortak adayı çıkmak için bir iş insanı aracılığıyla Genel Başkan Akşener'den randevu talep ettiği iddiasını ortaya atan Nilay Tüfekci'yi ters köşe yaptı! İşte detaylar...

İYİ Parti’nin Kurucular Kurulu Üyesi İrfan İşleyen, CHP’li Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Cevat Öncü’nün; Ekim ayında Samsun’da İYİ Parti’nin ortak adayı çıkmak için bir iş insanı aracılığıyla Genel Başkan Akşener’den randevu talep ettiği iddiasını ortaya atan Nilay Tüfekci’yi ters köşe yaptı! İşte detaylar…

İYİ Parti’nin Samsun teşkilatında Kurucular Kurulu Üyesi, İl Başkan Yardımcılığı ve İlkadım Belediye Meclis Üyeliği yapan yaklaşık 2 ay önce de çeşitli gerekçelerle istifa eden İrfan İşleyen, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İYİ Parti’nin Samsun Büyükşehir Belediyesi(SBB)Başkan Adayı İmren Nilay Tüfekci’nin bir TV kanalında CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü’ye yönelik; “İYİ Parti’nin adayı olmak istedi” sözlerini yalanladı.

İYİ Parti SBB Adayı Tüfekci, canlı yayında şu ifadeleri kullandı; “Ana muhalefet bizi şu şekilde şaşırttı. CHP’nin adayı (Cevat Öncü), Ekim ayında bizim partimize bir aracı vasıtasıyla ulaşarak, İYİ Parti’nin Büyükşehir adayı olması talebi bulunuyordu. Ben GİK üyesiyim. Acil toplandık, ittifak sonlandırma kararı aldık. Bu randevu talebi de değerlendirilmedi.”

CEVAT ÖNCÜ’NÜN TERCİHİ EN BAŞINDAN BERİ CHP’YDİ

İrfan İşleyen, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “İYİ Parti’nin adayı İmren Nilay Tüfekçi’nin bir televizyon programındaki sözleri üzerine süreci bilen biri olarak açıklama yapmak zorunluluğu hissediyorum. Amacım polemik yaratmak değil, doğru bilgi sahibi olunmasıdır. Her iki adayı da tanıyan, süreci de iyi bilen biri olarak şaşırdığımı ifade etmek isterim. Cevat Öncü ile 2022 yılı Eylül ayında Samsun’un sorunlarına dönük yaptığımız sohbette siyaseti düşünüp düşünmediğini sormuş, birçok kişiye yaptığım teklif gibi partimizde siyaset teklif etmiştim. Ancak dededen babadan CHP’li olduğunu, siyaseti düşünürse de tercihinin CHP olacağını açık bir şekilde ifade etmişti.

BİR İŞ İNSANI AKŞENER’E SÖYLÜYOR

Bu görüşmeyi İl Başkanı ve yönetimdeki birçok arkadaşıma anlatmıştım. 25 Aralık 2023 günü İmren Nilay Tüfekçi ile yaptığım telefon görüşmesinde bana aktardıkları ve sonrasında Cevat Öncü’den de teyit ettiğim durum ise aynen şöyledir; ‘Bir iş insanı, İmren Nilay Tüfekçi’ye Samsun’a yaraşır bir isim olarak Cevat Öncü’den bahsetmiş. Şayet bir ittifak olur ise İYİ Parti tarafından desteklenen ortak aday olmasının mevcut yönetime karşı başarı getireceğini, bunu adaylık sürecinde gözardı etmemelerini önermiş ancak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ittifak olmayacağını kesin bir dille söyleyince bu konuşmayı yapan iş insanı konuyu kapatmış.’

İMREN HANIM ÖNCÜ’YÜ KENDİSİ ARIYOR

Bahsedildiği gibi bu görüşme İYİ Parti’den aday olmak için bir talep değil, ittifak konusunda mutabakat adına bir ön bilgilendirmedir. Kaldı ki Cevat Öncü’nün bu girişimden haberi yok. İmren hanım adaylık süreci başlayınca Cevat beyle görüşmüş, aday olup olmayacağını sormuş, Cevat beyde CHP’den aday olacağını açık ve net bir şekilde kendisine beyan etmiştir. Nilay hanım da ardından kendi adaylığını açıklamıştır. İmren hamım, Cevat Öncü’nün ilk günden beri aynı çizgide olduğunu, İYİ Parti’den aday olmak gibi bir talebinin olmadığını en iyi bilen kişidir.”

AK PARTİ’DEN GEÇİŞ YAPMIŞTI

İYİ Parti SBB Başkan Adayı İmren Nilay Tüfekci, hatırlanacağı üzere 2018 erken genel seçimlerinde AK Parti’den milletvekili aday adayı olmuştu. Daha sonra İYİ Parti’ye geçen Tüfekci, milletvekili adayı olmuştu. Tüfekci, Genel Başkan Meral Akşener’in onayı ile 31 Mart yerel seçimlerinde SBB Başkan Adayı oldu.

Kaynak: Hedefhalkcom

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu