Mete Koca İstanbul Aday Adayı

İYİ Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mete Koca, İYİ Parti 3. Bölge Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunu yaptı. İstanbul’da ‘Samsun’ odaklı çalışmalarıyla bilinen ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile birlikte siyaset yapmanın kendisi adına gurur verici olduğunu söyleyen Koca, partisinin bir temsilcisi ve milletin vekili olarak çalışmalarına devam etmek istediğini belirtti. Koca, 2023 seçimlerinde İYİ Parti’den milletvekili olarak TBMM sıralarında yer almak için aday adayı oldu.

Mete Koca, “Yıllardır hem siyasette hem de sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak görev yapan biriyim. Şimdi bu bilgi, birikim ve tecrübelerim ışığında, partimin bir temsilcisi ve milletimin vekili olarak çalışmalarıma devam etmek istiyorum. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Büyük Türkiye inşaası için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

İstanbul’da uzun yıllardır SAMDEF, SAMKON ve SAYSİAD gibi Samsun odaklı sivil toplum kuruluşlarında başkanlık ve yöneticilik yapan 44 yaşındaki Mete Koca evli ve bir çocuk babası.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu