Samsun’da AK Partili Aday Adaylarına Yakın Markaj

Samsun’da 31 Mart yerel seçimlerine hazırlanan partilerde aday belirleme süreci hız kazandı. İYİ Parti ve Yeniden Refah Partisi, adaylarını belirleme konusunda yoğun bir çalışma içerisinde. AK Parti’den bazı isimlerin aday adaylığı için mesajlar vermesiyle birlikte, dikkatler bu partilere çevrildi.

AK Parti’den İlkadım Belediyesi Başkan aday adayı Süleyman Kaldırım, Atakum Belediyesi Başkan aday adayı İshak Taşçı, ve Bafra Belediye Başkan aday adayı Şükrü Neiş sosyal medyadan yayınladıkları mesajlarla adaylık sinyalleri veriyorlar.  Ayrıca, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın yeniden aday olacağına dair yayınlanan video sosyal medyada büyük ilgi gördü. CHP’li Atakum Belediyesi Başkanı Cemil Deveci’nin çatı aday olabileceği konuşuluyor.

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, 8 ilçede başkan adaylarını açıkladıklarını ve geriye kalan ilçelerde adaylarını belirleme sürecinin devam ettiğini belirtti. Aksoy, “İYİ Parti olarak iddialıyız ve seçimleri kazanacağız” şeklinde konuştu.

Yeniden Refah Partisi ise, Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç’ın yönetiminde AK Partili bazı aday adaylarına ilçe belediye başkan adaylığı teklifi götürdü. İl Başkanı İbrahim Yaşar ise, “Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayımız çok güçlü. Görüşmelerimiz devam ediyor ve seçimlere güçlü isimlerle gireceğiz” şeklinde konuştu. Yaşar, 10 Şubat’ta bir kısmını açıklayacaklarını ve geri kalan ilçeleri genel merkezin koordinasyonunda açıklayacaklarını ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu