TBMM’de şoke eden olay! Mustafa Sarıgül’e yumruklu saldırı

TBMM’de Mustafa Sarıgül’e yumruklu saldırı gerçekleşti. CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül'e, Meclis kulisinde 22. Dönem ANAP Milletvekili Turan Tüysüz'ün yumruk attığı öğrenildi.

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül’e TBMM saldırı… 22. Dönem ANAP Milletvekili Turan Tüysüz’ün Sarıgül’e yumruklu saldırı gerçekleştirdiği iddia edildi. Sözcü TV’nin haberine göre saldırı gerçekleştiren eski vekilin korumalar tarafından dışarı çıkarıldığı öğrenildi.

Sözcü TV muhabiri Aslı Kurtuluş Mutlu canlı yayında Meclis’teki yumruklu saldırı olayını şu sözlerle anlattı:

Mustafa Sarıgül’ün odasına doğru hareket ederken o sırada Turan Tüysüz’le denk geldik kendisi sanırım farklı bir noktaya doğru gidiyordu Meclis’ten ama yine o şeref holünün olduğu noktadan geçti orası da basın mensuplarının ve herkesin olduğu bir nokta. Belki de oradan kendisinin çıkması da bir tercih olabilir. Başka bir noktadan da çıkabilir normalde. Sonrasında kendisine ne oldu siz yumruk mu attınız Mustafa Sarıgül’e diye sorduk. ‘Arkadaşlar lütfen’ şeklinde bir söz söyleyerek cevap vermeden ilerlemeye çalışırken sonrasında tekrar yumruk attınız mı? Yanlış bir bilgi vermek istemeyiz şeklinde sorduğumuzda ‘yumruk yok’ dedi. Ama burada basın mensubu arkadaşlarımız o anı gördü.

Ben de zaten son anını görmüştüm. Aslında Mustafa Sarıgül’ün kendileri ile yürümeye çalıştığı o anı gördüm kendi gözlemim olarak onu aktarabilirim. Ancak yine sorduğumuzda kaçındı ve sadece bize dedi ki ‘yumruk yok’ dedi. Tüysüz’ün hafif bir tebessüm olsa da yüzünde sinirli de görünüyordu Meclis’ten çıkarken onu da belirtmiş olalım.

İkilinin arasında önceki dönemde bir tartışma yaşandığı da aslında bilgiler arasında. Öncesinde bir telefon bir montaj iddiaları ile ilgili aralarında bir sorun olduğunu biliyoruz. Belki de o olaydan sonra bugün ilk kez karşılaştılar ancak aralarında ne olduğunu kesin olarak bilmiyoruz.

Turan Tüysüz’e sorduk kendisi gülümseyerek sadece ‘yumruk yok’ yanıtını verdi ve diğer sorularımıza cevap vermeden gitti.

AYRINTILAR BİRAZDAN…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu