MHP İlkadım Belediye Meclis Üyesi Ahmet Çağdaş Çatoğlu: Ben Kimseye Söz Vermedim Şirket Borçları Detaylı İncelensin

MHP İlkadım Belediye Meclis Üyesi Ahmet Çağdaş Çatoğlu, belediye meclis toplantısında yaptığı konuşmada, "Belediye ve belediyeye ait şirketin borçlarının detaylı şekilde incelenmesini ve varsa kamu zararlarının sorumlularından tahsilini istiyoruz. Benden sonra gelen ne yaparsa yapsın anlayışı artık son bulmalı" dedi.

MHP İlkadım Belediye Meclis Üyesi Ahmet Çağdaş Çatoğlu, geçmiş dönem belediye ve belediye şirketi borçlarının detaylı şekilde incelenmesini talep ederek, söz konusu borçlar içerisinde kamu zararı olarak nitelendirilecek bedellerin tespit edilmesi halinde, bu bedellerin sorumlularından tahsil edilmesi beklediklerini kaydetti.

“KOMİSYON TOPLANTILARINDA ÖNCELİĞİMİZ BELEDİYE BORÇLARI OLUYOR”

İlkadım Belediye Meclis Toplantısında konuşan MHP İlkadım Belediye Meclis Üyesi Ahmet Çağdaş Çatoğlu, “Görev sürecimizde iki buçuk aylık bir süreci geride bıraktık. Gerçekleştirdiğimiz meclis ve komisyon toplantılarında öncelikli konumuz, belediyenin borç durumu oluyor. Meclis üyeleri olarak, kredi talebi ve arsa satışı konularından ciddi bir rahatsızlık duyuyoruz. Aynı rahatsızlığın İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz tarafından da duyulduğunu biliyoruz. Mevcut yönetim, rutin belediyecilik çalışmalarını mı gerçekleştirsin, işçilerin maaşını mı versin, sosyal projeler mi hayata geçirsin ya da geçtiğimiz dönemden kalan hem belediye hem de belediye şirketinin borçlarını mı ödesin? İller Bankasından gelen para ve vergilerden elde edilen gelir ile bunları yapmak mümkün değil!” dedi.

SORUMLULAR ORTAYA ÇIKSIN
Geçmiş dönem borçlarına yönelik kapsamlı bir inceleme talebinde bulunan MHP’li Meclis Üyesi Ahmet Çağdaş Çatoğlu, “İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, seçim döneminde, seçildiği takdirde enkaz edebiyatı yapmayacağını ve borçları bir mazeret olarak ortaya koymayacağını söylemişti. Bu hem siyasi etik hem de siyasi olgunluk açısından önemli bir adımdır. Şahsen ben böyle bir söz vermedim, başkanın sözünün altına imza da atmadım. Belediye ve belediye şirketi borçlarının içerisinde ciddi kamu zararlarının olduğuna inanıyorum. Bu düşünceden hareketle, hem bağımsız denetçiler hem de ilgili bakanlıkların müfettişlerinin bu borçları detaylı bir şekilde incelemesini, kamu zararı olarak nitelendirilecek rakamların, sorumlularından tahsil edilmesini istiyoruz. Ülkemizde alışılagelmiş bir hale dönüşen, “benden sonra gelen ne yaparsa yapsın” anlayışını kesinlikle kabul etmek mümkün değil” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu