CHP İlkadım Belediye Başkan Adayı Murat Şenel: İlkadım’ın Problemlerini Fotoğrafladık

CHP İlkadım Belediye Başkan Adayı Murat Şenel, yerel medya temsilcileriyle gerçekleştirdiği buluşmada, İlkadım'ın karşılaştığı sorunlara dikkat çekti. Şenel, kentsel dönüşümün İlkadım'ın en önemli sorunu olduğunu belirterek, "İlkadım'daki problemleri fotoğrafladığını" söyledi.

Toplantıya katılan CHP İl Başkanı Mehmet Özdağ, İlkadım Belediye Başkan Adayı Murat Şenel’in yanı sıra parti meclisi üyesi Nazan Güneysu ve İlkadım İlçe Başkanı Metin Telatar da birer konuşma yaparak birlik ve beraberlik vurgusu yaptılar.

İlkadım’da 1 Nisan itibariyle belediyelerde üstünlük sağlamayı hedefleyen Metin Telatar, “İlkadım Belediye Başkan Adayımız ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız İnşaat Mühendisi ve geçmişleri tertemiz arkadaşlarımız. Bu arkadaşlarımızla ipi göğüsleyeceğimize gönülden inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Nazan Güneysu ise değişim vurgusu yaparak, “Biz ‘değişim’ diyerek yola çıktık. İlkadım’ı CHP’li bir belediyenin yönetmesi için bir irade ve iddia ortaya koyduk. Bu konuda Murat başkanımızın her zaman yanındayız ve her zaman arkasındayız. Güzel bir seçim olacağına inanıyoruz. Biz Murat Şenel başkanımızı İlkadım Belediye Başkanı koltuğuna oturtana kadar mücadele edeceğiz ve onu o koltuğa oturtacağız” dedi.

İl Başkanı Mehmet Özdağ ise İlkadım’ın eski cazibesini kaybettiğine dikkat çekerek, “Murat Şenel başkanımızla yeniden İlkadım’ı olması gerektiği gibi ve ‘Samsun’ denilince akla ilkadım gelecek şekilde bir kentleşme ile yeniden yapılandırmak, mimarisini ve tüm sosyal donatılarını dinamiklerini ayağa kaldırmak için canla başla çalışacağız. Bu seçimi birleşe birleşe alacağımızı, halkın ittifakıyla kazanacağımızı biliyorum. Sevgili Murat Şenel başkanımla ve Öncü başkanımızla Samsun’u Cumhuriyet’imizin ikinci yüzyılına hazırlayacağımıza inancım tamdır” şeklinde konuştu.

Murat Şenel ise İlkadım’ın yaşlanan nüfusu ve kentsel dönüşüm sorunlarına vurgu yaparak, “Kentimiz bina hacmi yaş olarak da yaşlanıyor. Ulaşım tamamıyla sıkışmış vaziyette. İnsanlarımız da başka kentlere ve ilçelere göç ediyor. Biz bu göçü durduracağız. İlkadım’daki kültürlü, gelişmiş ve şehre sahip çıkan bilinç başka ilçelere göç ediyor, engelleyeceğiz. Bu göç, o kadar düzensiz ve kısa sürede gerçekleşiyor ki ne yazık ki İlkadım’da yaşananlar kısa bir süre sonra Atakum’da da yaşanacak. Oradaki kentleşmede de problemler gündeme gelecek. Kenti eğitiminden ulaşımına, su kullanımından tutun kentsel dönüşümüne kadar bir bütün halinde röntgenini çekmiş bulunuyoruz. 2019’da da bir niyetim olmuştu ama kısmet bugüneymiş. Oldukça kaliteli bir yönetim ekibiyle 4 senedir bir dersimize çalışıyoruz. Kent içerisinde yürüdüğünüzde o kadar çok şey görüyorsunuz ki, bunların hepsini tek tek fotoğrafladık. Sorunları ve yarım bırakılmış işleri ve hiç yapılmamışları tek tek masaya yatırıp uzun uzun tartışıyoruz” dedi.

Şenel, İlkadım’ın problemleri fotoğrafladığını belirterek, bu sorunu çözmek için İlkadım Belediyesi’nin tek başına yeterli olmadığını ifade etti. Ayrıca, seçimleri kazanmak için parti içinde birlik ve beraberliğe vurgu yaparak, “Bu seçimi birleşe birleşe alacağımızı, halkın ittifakıyla kazanacağımızı biliyorum.” Şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu