CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü Projelerini Açıkladı

Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salon'da gerçekleşen proje tanıtım toplantısında CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, "Öncü Belediyecilik" vizyonunu anlattı.

Toplantıya, CHP Samsun Milletvekili Murat Çan, CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, CHP Parti Meclisi Üyesi Nazan Güneysu, CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Özdağ, Samsun eski milletvekilleri Neslihan Hancıoğlu, Kemal Zeybek, Hayati Tekin, ilçelerin belediye başkan adayları, eski belediye başkanları, partililer ve birçok vatandaş katıldı.

Salonun kalabalığını karşılamakta yetersiz kalması nedeniyle, birçok vatandaş ayakta durarak programı takip etmek zorunda kaldı. Programa giremeyenler ise dışarıdan dinlemekle yetindiler.

Partililer, Türk bayrakları ve parti bayraklarıyla görsel bir şölen oluşturarak “Öncü Başkan” sloganları attılar. Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı ve Cevat Öncü’nün biyografisi ve seçim şarkısı için hazırlanan video klip gösterildi. Daha sonra kürsüye gelen Öncü, projelerini detaylı bir şekilde sunumunu gerçekleştirdi.

Öncü, projelerini işsizlikle mücadele, yatırım ve kalkınma, pahalılıkla mücadele, sosyal destek, ihtiyaçların çözümü, sorunların çözümü, güvenli, mutlu ve kaliteli kent yaşamı olmak üzere 7 ana başlık altında topladığını belirtti.

İşsizlik ve hayat pahalılığıyla mücadeleyi vurgulayan Öncü, “Acil İstihdam Seferberliği” ile şehrin işsizlik probleminin çözümüne katkı sağlayacaklarını söyledi. Ayrıca, Samsun’un ekonomik kalkınmasının mimarı olacaklarını belirterek, yeni sanayi alanları planlayarak, yatırımcıların önünü açacaklarını ve teknoloji ve AR-Ge çalışmalarının merkezi haline getireceklerini ifade etti.

Tarım, hayvancılık, kültür sanat, spor, turizm, eğitim, ulaşım, kentsel dönüşüm gibi birçok alanda yapacakları projeleri detaylandıran Öncü, sel ve su baskınlarını önleyeceklerini, çiftçilere üretim katkıları sağlayacaklarını ve Samsun’un doğasını koruyacaklarını belirtti.

Öncü, konuşmasını “Başaracağız ve kazanacağız. Biz kazanırsak 17 ilçe kazanacak. Biz kazanırsak, 1 milyon 377 bin Samsunlu kazanacak” şeklinde tamamladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu