Kırsalda Serhat Türkel rüzgarı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Atakum Belediye Başkan Adayı Serhat Türkel, mahalle gezilerine son sürat devam ediyor. Son olarak gittiği Erikli, Kabadüz, Özeren, Yeşiltepe ve Sarıtaş Mahalle sakinleri Serhat Türkel’i desteklediklerini söylediler.

CHP Atakum Belediye Başkan Adayı Serhat Türkel, mahalle gezilerine hız kesmeden devam ediyor. Erikli, Kabadüz Özeren, Yeşiltepe ve Sarıtaş Mahalle sakinleri tarafından sevgi ile karşılanan Serhat Türkel, kendisine gösterilen ilgiye teşekkür etti. Seçilmesi durumunda hiçbir mahalleyi ve vatandaşı ayırt etmeyeceğini söyleyerek, “Ben artık parti rozetimi bıraktım. Herkesin başkanı olacağım. Kimseyi ötekileştirme olmayacak, herkese eşit mesafede olacağım. Aynı Serhat Türkel olacağım. Atakum Belediyesi halkın belediyesi olacak. Meseleyi memleket meselesi olarak görüyorum. Meclis üyesi arkadaşlarımız, ticaret yapmak için değil hizmet etmek için geliyor” dedi.

“ATAKUM’DA 12 AY TURİZİM OLACAK”
Yayları ve şelaleleri turizme kazandıracaklarını ifade eden Serhat Türkel, “Atakum’un gelişmesi ve kalkınması için turizm şart. Bunun için çalışmalarımızı hazırladık. Festivaller düzenleyeceğiz. Canla başla çalışacağız. Liyakatli kadrolarımız ile hizmet edeceğiz. Her zaman halkımıza hizmet edeceğim, hesap veren başkan olacağım. 12 ay boyu turizm olması için, bu bölgenin güzellikleri ile olacak. Mesire alanlarına insanların gelmesi gelmesi için çalışacağız. Doğumuza ve batımıza ek hizmet binası kuracağız. Burada iş makinelerimiz bulunacak. Kırsalda bulunan mahallerimize en kısa sürede ulaşacak. Beton santrali ve sathi kaplama tesislerini kuracağız. Ara yollarımızı en kısa sürede yapacağız” şeklinde konuştu.

“TARIMSAL VE HAYVANSAL ÜRÜNLERE DEĞER KAZANDIRACAĞIZ”
Kırsal mahallerde üretilen tarımsal ve hayvansal ürünlere değer kazandıracaklarını ifade eden Başkan adayı Türkel, “Kırsal mahallelerimizde göçü yavaşlatmak için belediyemiz, buralardaki ekilmeyen arazileri kiralayarak ekecek ve buralarda sigortalı kadın ve genç istihdamı yaratacağız. Teknolojik imkânların da kullanılmasıyla üretilecek ürünler Belediye Kooperatiflerinde satılacak. Bu amaçla 2 adet olan Belediye Kooperatifi (ATAK) sayısı artırılacağız” ifadelerini kullandı.

Serhat Türkel’in mahalle gezilerine CHP Atakum ilçe Başkanı Adem Kürek ve meclis üyesi adayları katıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu