MHP Samsun İl Başkanı Burhan Mucur: Berat Gecesi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanı Burhan Mucur, "Berat Kandili" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanı Burhan Mucur, “Berat Kandili” dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak şunları belirtti:

“Ramazan-ı Şerif’in müjdeleyicisi olan mübarek Berat Gecesi’ne ulaşmanın huzurunu yaşıyoruz. Bu özel geceler toplumumuz için büyük öneme sahiptir, insanları bir araya getiren, iyilik ve güzellikleri hatırlatan, paylaşma ve dayanışma duygularını canlandıran bu mübarek gün ve gecelerin büyük bir manevi değeri vardır.

Berat Gecesi, nefislerin terbiyesi ve ahlaki güzelliklerin kazanılması için bir fırsattır. Bu gece milletimizin huzuru, mazlumların güvenliği ve insanlığın selameti için de edilen duaların kabul olmasını dilerim. İnançlarımız ve geleneklerimiz, hayatın her anında dayanışma ve yardımlaşma duygularımızı korumamızı öğretir.

Filistin’deki İsrail zulmünün son bulması, dünyanın farklı bölgelerindeki Müslüman kardeşlerimizin ve soydaşlarımızın yaşadığı acıların dindirilmesi, mazlumların felaketlerden kurtuluşu için dualarımızı yolluyoruz.

Aziz milletimizin, Türk-İslam aleminin Berat Gecesi’ni kutluyor, birlik ve beraberliğimizin daha da güçlenmesini temenni ediyorum. Vatanımız ve mukaddesatımız uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu