O İnandı, Sen de İnan Pankartta Slogan Olarak Mı Kalacak?

31 Mart yerel seçimleri yaklaşırken İYİ Parti Samsun'da istifa eden edene, kimisi Ak Parti'nin saflarına katıldı kimisi zehir zemberek açıklamaların ardından sessizliğe gömüldü. Partiden daha fazla istifa haberleri geleceğiyle ilgili duyumlar gelirken, İYİ Parti'nin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı İmren Nilay Tüfekçi'nin Samsun'da birleştirici güç olmadığı konuşuluyor.

“BİRLEŞTİRİCİ GÜÇ OLAMADI MI?”
31 Mart yerel seçimleri yaklaşırken İYİ Parti Samsun’da istifa eden edene, kimisi Ak Parti’nin saflarına katıldı kimisi zehir zemberek açıklamaların ardından sessizliğe gömüldü. Partiden daha fazla istifa haberleri geleceğiyle ilgili duyumlar gelirken, İYİ Parti’nin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı İmren Nilay Tüfekçi’nin Samsun’da birleştirici güç olmadığı konuşuluyor.

ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMALAR

İYİ Parti’den istifa edenlerin çoğundan zehir zemberek açıklamalar geliyor. İl Başkanı Hasan Aksoy’a tepkiler çığ gibi büyüyor. Son olarak Atakum İlçe Yönetimi ve Atakum Kurucu Başkanı Selen Gülhan Çam ile bir meclis üyesi de partiden istifa etti. Eski GİK üyesi Ömer Süslü’den ise “İhaneti ibretle izliyorum” açıklaması geldi.

TEŞKİLATLAR ÇÖKTÜ
İYİ Parti İl Başkanı Aksoy, 19 Mayıs, Alaçam, Çarşamba, İlkadım ve Atakum İlçe Teşkilatlarına peş peşe operasyon yaptı. Aksoy’un hışmına uğrayan 5 ilçe teşkilatında ise istifalar yaşandı. Aksoy’a tepki gösteren İYİ Parti 19 Mayıs İlçe Başkanı Uğur Yaman, İYİ Parti Alaçam İlçe Başkanı Dursun Ayvaz görevlerinden istifa ederken, görevden alınan İYİ Parti Çarşamba İlçe Başkanı Turhan Yazıcı ise partiden istifa etti.

ATAKUM İLÇE YÖNETİMİ DE İSTİFA ETTİ
İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Murat Demir ise ilçe yönetimi ile birlikte, İl Başkanı Aksoy’un kendilerini görevden aldıracak olmasına karşı, toplu olarak istifa ederek karşılık verdi. İYİ Parti’de Aksoy’un seçim önü müdahaleleri sonrası Atakum İlçe Yönetimi de toplu olarak istifa etti.

SÜSLÜ: YAZIKLAR OLSUN
İYİ Parti’de istifa eden İl Başkan Yardımcısı Karaca’nın “Gördüğümüz zulüm üzerine” sözlerini kullanması dikkati çekerken, yaşananlara bir tepki de eski GİK üyesi Ömer Süslü’den geldi. Süslü, “Üzerime düşeni fazlasıyla yerine getirmenin iç huzuruyla makamdan güç alanların ustaca ihanetini ibretle izliyorum ve diyorum ki; yazıklar olsun” dedi.

İl Başkanı Aksoy’un operasyonları sonucu istifaların yaşandığı ilçelerde, çok sayıda parti üyesi de, İYİ Parti’den istifa etti.

SATAR: MAKAMLAR SİZİN OLSUN
İYİ Parti’de İl Başkanı Aksoy’un operasyonuna maruz kalan isimlerden olan İlkadım Kurucu Başkanı ve İlkadım Belediye Başkan aday adayı Burcu Işıtan Satar, gelişmeler sonrası aday adaylığından çekilirken, “Teşkilata yapılan ayıp, bize yapılan ayıptır. Kişisel ikbalimiz veya teklif edilen koltuklar için yapılan yanlışlara ses çıkarmazsak işte o zaman kişiliğimizden ödün vermiş olurduk. Ayak oyunlarınız sizin olsun, bizim bir çizgimiz var. Hiç bozmadık, bozmaya da niyetimiz yok. Koltuklar da, makamlar da sizin olsun” açıklaması yapmıştı.

ÇAM: YEREL OLMAYAN ADAYLARA DA BAŞARILAR
Aynı şekilde İYİ Parti Atakum İlçe Kurucu Başkanı ve Atakum Belediye Başkan adayı Selen Gülhan Çam’da partiden istifa ettiğine dair yaptığı açıklamada, “Kurucu iradeden uzaklaşan partimde, kurucu iradenin yok sayılmasını kabul edemeyeceğimden ve partimizin hafızasının silinmeye çalışıldığını görmezden gelemeyeceğimden dolayı çocuğum gibi gördüğüm ve büyütmeye çalıştığım partimden istifa ettim. Dava bitmiştir. Bu aşamada körü körüne bağlandığım partimi son zamanlarda körü körüne savunduğum kişilerden de özürdilerim, haklıymışsınız.. Önümüzdeki YEREL seçimlere girecek olan tüm adaylara ve yerel olmayan adaylara da başarılar diliyorum! Kalın sağlıcakla..” sözleri ile tepkisini dile getirdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu