YSK Başkanı: Genel açılan sandık oranı yüzde 87.13

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin sonuçlarına ilişkin genel açılan sandık oranının yüzde 87.13 olduğunu duyurdu. Öte yandan Yener, ilçe ve yurt dışı seçim kurullarından veri girişine ilişkin herhangi bir sıkıntı olmadığını da duyurdu.

Son dakika haberi!

YSK Başkanı Ahmet YSK önünde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, açılan sandık oranlarına ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Genel açılan sandık oranının 87.13 olduğunu duyuran Yener, yurt içinde açılan sandık oranının 89.87 olduğunu açıkladı.

Yener’in açıklamaları şöyle:

Yurt dışı sandıklarda ise yüzde 18,76 açılmış olup toplam sandıklarda açılma oranı yüzde 69,12’dir. Şu anda sisteme veri girişi devam etmektedir. Siyasi parti temsilcilerimizde içeride veri girişini izlemekteler. Aynı zamanda veri girişlerimiz siyasi partilerimizle de paylaşılmaktadır. Katılım oranı göz önüne alındığında yurt dışı oylarının sayımındaki gecikme normal. Şu an itibariyle veri girişinde herhangi aksama, ya da gecikme söz konusu değildir. Süreç önce sandık alanlarında, daha sonra ilçe ve il seçim kurullarında birleştirme yapılmakta. Herhangi bir arıza, gecikme söz konusu değildir. İlerleyen saatlerde tüm sandıklarımız açıldığı zaman geçici olmayan sonuçları kamuoyu ile paylaşacağız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu