Ana Sayfa / Teknoloji / Hile Yapan Oyuncular Steam’de Banlanıyor

Hile Yapan Oyuncular Steam’de Banlanıyor

Oyun oynadığımız bir platform olan Steam,üzerinden oynadığınız Counter-Strike Global Offensive oyununda hile yapan oyuncular yandı.Bu oyun Vac koruma sistemi ile hile yapanları tespit ediyor ve hesaplarını kalıcı olarak banlıyor.Valve banlanan oyuncu sayısının 40 bin kişi olduğunu açıkladı.Geçtiğimiz senelerde Valve’nin banlama rekoru 15 bin’di bu sene bu rekorunu kıran Valve hile kullanımı kalıcı olarak engellemek istiyor.Bu banlanan 40 bin kişi Vac ile yani otomatik olarak sistem tarafından banlandı.Birde oyuncuların oyun içinde hile olabileceğini düşündüğü oyuncuları rapor etmesinden banlanan hesaplarda var bu banlanan hesapların sayısı 4.972’ye kadar ulaştı.

Banlanan Hesaplarda Bulunan Eşyalara Ne Oluyor?

Counter-Strike Global Offensive oyuncularının bu hesapları banladıklarında envanterlerindeki pahalı silahlara veya bıçaklara ne oluyor peki? bu soruyu Valve şöyle cevapladı.

Banlanan oyuncuların hesaplarındaki silahların veya bıçakların fiyatı ne olursa olsun kesinlikle onlara geri verilmiyor.Yani bu eşyalar sistemde kalıcı olarak siliniyor ve yok oluyor dedi.Şu ana kadar banlanan 40 bin  hesabın içindeki silahların ve bıçakların değerleri 9.580 euro olarak açıklandı.Bu demek oluyor ki Valve’de banlanmalardan zarara uğruyor ancak oyuncuların daha iyi bir ortamda oyun oynamalarını sağlayacak olan bu banlanmalar diğer oyuncuları sevindiriyor.

hakkında Ahmet Kulaksız

Ahmet Kulaksız
Ahmet Kulaksız 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, yaşamına hobi olarak başladığı yazarlık işine devam etmektedir. Uzun süredir güncel haber girişi yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir