İYİ Parti’de Toplu İstifalar

Samsun'da İYİ Parti Atakum İlçe Teşkilatı istifa etti. Açıklamada, "Başkanımızın (Selen Gülhan Çam) tek aday adayı olmasına rağmen herhangi bir açıklama yapılmadan, çalışmayı da bırakmadan 3 ay bekletildik. Sonuç itibarıyla kurucu ilçe başkanı ve belediye başkan aday adayımıza, mevcut ilçe başkanımıza, teşkilatımıza ve üyelerimize gerekli değerin verilmediğini,dikkate alınmadığını üzülerek görmüş olduk" denildi.

Açıklama şu şekilde yapıldı; “Kıymetli dava arkadaşlarımız ve değerli Atakumlular;
Partimizin kuruluşundan itibaren gösterdiğimiz üstün gayret, emek ve özveri ile 2018 seçimlerinde yüzde 15 oy almış, 2019 yerel seçimlerinde CHP ile ortak olarak Atakum Belediyesi kazanılmış akabinde 2023 genel seçimlerinde alınan yüzde 16.66 (25 bin 278) oy ile Atakum’un hatta Samsun İlinin Türkiye’de ilk 10 içerisinde olmasına vesile olmuş bir teşkilat olduk.

Bu başarılar ışığında Kurucu İlçe Başkanımız  Sayın Selen GÜLHAN ÇAM ile 2024 yerel seçimlerinde partimize Atakum Belediyesini kazandırmak için yola çıktık. Kurucu İlçe Başkanımızın tek aday adayı olmasına rağmen herhangi bir açıklama yapılmadan, çalışmayı da bırakmadan 3 ay bekletildik.

Sonuç itibarıyla kurucu ilçe başkanı ve belediye başkan aday adayımıza, mevcut ilçe başkanımıza, teşkilatımıza ve üyelerimize gerekli değerin verilmediğini dikkate alınmadığını üzülerek görmüş olduk.

Dolayısıyla dikkate alınmadığımız göz önünde bulundurulduğundan İYİ Parti Atakum İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu olarak toplu halde istifa kararı aldık. Hakkınızı helal edin.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu